Skvělé tipy na víkendové výlety s dětmi

0
1123

Neseďte s dětmi o víkendu doma a raději s nimi vyrazte na výlet. Marně přemýšlíte, kam vzít své ratolesti? Připravili jsme pro vás pár tipů na zajímavé akce, které vás i děti jistě nadchnou.

Zábava pro milovníky PC her

Poznejte s dětmi trochu historie i novinek z oblasti herního průmyslu a užijte si bohatý doprovodný program. Od 21.9. až do 31.12. 2017 můžete shlédnout unikátní výstavu Game On, kterou pořádá londýnské kulturní centrum Barbican. Akce se koná v Praze 7 na Bubenském nábřeží 13.

Výprava za strašidly do Kroměříže

Od 21.9. 2017 až do 4.9. 2018 v Muzeu Kroměřížska je pro malé i velké připravena výstava
o strašidlech. Seznámíte se s nadpřirozenými bytostmi, které jsou nedílnou součástí lidové kultury. Zároveň zjistíte, čím se naši předkové chránily před vlivem zlých sil. Během výstavy čeká děti i řada zábavných aktivit jako je např. záchrana dušiček z vodníkova příbytku, procházka kouzelným lesem, věštění z magických run či míchání kouzelných lektvarů. Součástí programu je i soutěž Uhádni, do které pohádky strašidlo patří? a pracovní listy o historii naší vlasti.

Svět kostek pro malé i velké stavitele

Baví vaše děti hraní se stavebnicí Lego? V tom případě vás zaujme výstava s názvem Svět kostek. Koná se 7.10. a 8.10. 2017 na Střední polytechnické škole v Rooseveltově ulici v Olomouci. Můžete obdivovat řadu unikátních modelů a pořídit dětem cenově výhodné stavebnice. Vaše ratolesti čekají velké herní koutky s Lego kostkami. Všichni návštěvníci mají také možnost se zapojit do soutěže o Lego stavebnice.

Jarmark nejen pro mlsné jazýčky

Máte v oblibě čokoládu? Vydejte se do Troubelic, kde vás v sobotu 14.10. 2017 od 10 do 17 hodin čeká už šestý ročník jarmarku v Čokoládovně Troubelice. Můžete se těšit na stánky s různými regionálními výrobky a pochutinami. Pro vaše ratolesti jsou připraveny tvořivé dílničky.