Jak si vytvořit potřebné úložné prostory?

0
1607

Úložné prostory jsou v každém bytě velmi žádané, zejména pak u těch s malými rozměry. S nedostatkem úložných prostorů se potýkal či potýká snad každý. Z čeho a kdy úložné prostory získat? To se dočtete v tomto článku.

Navržení úložných prostorů

Pokud se stěhujete a plánujete zařizování domácnosti, doporučujeme si navrhnout úložné prostory. Vezměte si půdorys a zakreslete si na něm, kde byste chtěli mít skříně, komody, na jakou stěnu se dají police apod.

Komora v interiéru

Máte v interiéru komoru? Pak máte vyhráno. Většinou se jedná o samostatnou místnost, která slouží k uskladnění věcí. U komory je důležité ji správně vybavit. Doporučujeme do ní pořídit regálové systémy, které nabídnou dostatek úložného prostoru. Navíc se dají poskládat jak podle prostoru, tak i podle vašich potřeb a přání.

Nezbytností každé komory jsou také regály, police a úložné boxy. Skvělou volbou jsou také samonosné regály bez dvířek, kam se naskládají krabice a boxy s věcmi a různými předměty. Stejně vhodné jsou i košíky, jen jejich nevýhodou oproti boxům a krabicím je nemožnost zavření. A na věci se pak práší.

Výhody regálových systémů:

  • možnost postavení ke zdi, do rohu či do prostoru,
  • možnost nastavení rozestupů mezi jednotlivými policemi,
  • jejich variabilita.

Další tipy, jak vyřešit nové úložné prostory

Existuje řada možností, jak si vytvořit ve své domácnosti nové úložné prostory. Pokud nemáte k dispozici ani sklep, půdu ani komoru, pak nezoufejte. I s tím se dá něco dělat.

Elegantní krabice

Často lidé ukládají různé věci na skříních. I když je to dobrá možnost, měli byste se vyvarovat tomu, aby věci na skříních byly jen tak. Vhodné je tedy pořídit elegantní krabice, které se vám budou hodit do interiéru.

Schodiště

Pokud bydlíte v rodinném domě nebo mezonetovém bytě a máte v interiéru schodiště, můžete pod nimi vytvořit velmi efektivní úložné prostory. V prostoru pod nimi lze umístit skříň vyrobenou přímo na míru. Pokud máte klasické staré schody, pak lze udělat úložné prostory i v jednotlivých schodech.

Falešný strop

Máte-li vysoké stropy, je zde možnost zřídit falešný strop a udělat si zde úložné prostory. Tam se však hodí pouze věci, které nepoužíváte příliš často.

Židle s úložným prostorem

Chytrým řešením jsou židle s úložným prostorem, neboť vám nezaberou žádné místo navíc. Úložný prostor je umístěný pod sedákem a je ideální pro drobné předměty. Do zásuvky můžete uschovat prostírání, ubrousky a další věci potřebné ke stolování.

Využití stěn

Pokud máte v kuchyně malý prostor, doporučujeme využít stěny, které jsou nevyužité. Na zdi se skvěle vyjímají pánvičky, hrnky, vařečky, měchačky a další kuchyňské nástroje. Stejně jako zdi lze využít i strop, kam lze přidělat malé minipatro. To je pak možné využít například pro uskladnění knih.

UNIregály.cz – prodejní regály a regály do obchodu