Sedací botník – praktická elegance do vaší předsíně

0
1177

Vzhledem k tomu, že předsíň je jedno z mála míst, kterému se žádná návštěva nevyhne, měla by být dostatečně reprezentativní. Lidé ale často právě této místnosti věnují minimum pozornosti, a to je škoda. Dnešní článek poskytne pár tipů na to, co by v předsíni rozhodně chybět nemělo a zaměří se hlavně na úložné prostory pro obuv, tedy botníky.

Malá předsíň? Nevadí!

Zejména v bytech bývají někdy právě vstupní předsíně velmi poddimenzované. Pak může být problém se ve více lidech vůbec do předsíně vejít, natož se zde převlékat či přezouvat. Na malé prostory musíte vyzrát chytrým řešením nábytku. Ideální jsou úzké vyklápěcí botníky, vestavné skříně a své místo zde určitě má i praktický sedací botník. Ten je totiž skvělou kombinací úložného místa pro boty a jiné nezbytnosti a zároveň poskytne pohodlné místo k přezouvání v sedě. Pro optické zvětšení místnosti doporučujeme umístit na stěnu či dveře skříně větší zrcadlo.

Pánové prominou, botky jsou základ dámského šatníku

Otázka stará jako partnerství samo: „Proč musíš mít tolik párů bot, vždyť je nikdy neunosíš!“ Tomu pánové nikdy nemohou porozumět. Boty jsou základ, musí ladit s oblečením, nejen barevně, ale i stylem. Lodičky, tenisky, kozačky (samozřejmě ve variantě nízké, kotníkové a vysoké),  dále balerínky, mokasíny, trekové boty a tím výčet nekončí. Různé barvy, různé vzory a jsme rázem minimálně u čísla patnáct. Kam s nimi, muži šílí. Potřebujeme další botník, od toto přece předsíň je. Sedací botník ke vchodu pod zrcadlo, po stěnách ty výklopné, a když se najde ještě trochu místa, pak jsou tu ještě botníky policové, které pojmou také dostatečné množství milované i nenáviděné obuvi.

Jaký botník vybrat

Pokud váháte nad některou ze zmíněných variant, vždy je dobré vybírat dle toho, jakých bot máte nejvíce. Výklopné botníky jsou vhodné hlavně pro klasickou pánskou i dámskou obuv, tedy spíše nižší. Vysoké boty typu kozaček by zde zabraly příliš místa, protože by je bylo nutné položit. Ideální kombinací tak často bývá prostorově nenáročný výklopný botník doplněný o policový botník, případně větší sedací botník, který dokáže pojmout vyšší obuv všech členů domácnosti.