Jak se správně starat o boty?

0
1834

Je to jako se vším, co si pořídíte…musíte o to pečovat. Stejně jako o psího miláčka, tak i o boty. Ale zatímco je péče o pejska více méně jasná, v péči o boty si je ne každý jistý v kramflecích. Proto vám přinášíme podrobný manuál, jak o boty pečovat.

1. Boty pravidelně čistěte

Nejde jen o to, uniknout nelibým poznámkám maminek, které špinavé boty na nohách svých dětí nerady vidí, ale i o to, že pokud své boty nebudete pravidelně čistit, bude se zkracovat jejich životnost. A proto čistota nade vše! Nejlépe své botky vyčistíte houbičkou nebo vlhkým hadříkem. Rozhodně nevěřte hlasům (a to ani ve své hlavě), které budou tvrdit, že je máte hodit do pračky. V tomhle nevěřte ani svým maminkám, které jinak mají vždycky pravdu!

2. Impregnujte, impregnujte!

Impregnace není nikdy dost. Je to to první, co byste měli udělat, když si své boty přinesete domů. A pak šup s nimi do peřin (vám tohle maminka nikdy neřekla? ). Impregnaci pak opakujte po každém větším dobrodružství, boty by při ní měly být vždy čisté a suché.

3. Nechte boty větrat a vyschnout

Noha se v botě potí, o tom žádná. A proto je nejdůležitější nechat boty po každém dobrodružství dobře vyvětrat a vyschnout. Povolte tedy tkaničky, případně vyndejte stélku boty. Takhle je větrat nechejte třeba až do druhého dne. Případně je můžete umístit v dostatečné vzdálenosti k topení.

4. Nenoste boty každý den, na každou příležitost

S bodem číslo 3. souvisí i tento bod, v němž vás nabádáme boty nenosit každý den na každou příležitost. Jinak totiž nebudou mít šanci dostatečně proschnout a také se budou nadměrně opotřebovávat. To však neznamená, že půjdete bosí a nebo zůstanete tvrdnout doma. V našem e-shopu ElementStore.cz si jistě najdete adekvátní náhradu k vaším outdoor botám a pak je můžete střídat.

5. Změňte své zvyky při obouvání

Jaké jsou vaše zvyky při obouvání? Vždycky jste ve spěchu, a proto si tkaničky ani nedovážete, natož maličko povolíte, obouváte se výhradně bez lžíce? Tak to prokazujete svým botám poměrně velkou neúctu. Je prokázáno, že při změně těchto zvyků při obouvání nejsou boty tolik namáhány a tudíž vám mohou dělat společnost podstatně déle.

6. Pořiďte si napínáky

Napínáky- pokud jste je dosud nepoužívali, je načase to změnit. Díky napínákům si boty udrží svůj tvar. Napínáky také dokážou absorbovat pot a neutralizovat pach z bot. Zkrátka a dobře patří k péči o boty. Vycpat si boty můžete i novinami – také jimi udržíte tvar boty a novinový papír absorbuje nadbytečnou vlhkost.

Na něco jsme zapomněli? Jak se o boty staráte vy?