Jak se aktivně bránit útoku? Nemusíte být mistři bojových umění!

0
1186

Byť se většina z nás snaží nebezpečných situací vyvarovat, a nechodíme tedy pozdě v noci podchody a opuštěnými místy bez osvětlení, občas jednoduše není jiná možnost. Někdo pracuje na směny a čas návratu domů si nemůže sám vybrat, jindy se zdržíme na oslavě a ne vždy si můžeme dovolit jet domů taxíkem. A přesně v takových chvílích bychom měli myslet na své bezpečí a udělat vše pro to, abychom předešli možnému napadení. Ideální je vyhnout se místům, která by útočníky mohla lákat k útoku, to by mělo vždy být pravidlem číslo jedna. Zapomeňte na zkratky přes hřbitov či zahrádkářskou kolonii a podobně. Nebezpečí ale samozřejmě může číhat i na místech, kde bychom jej nečekali, a pak je dobré být připraveni. Kromě bojových sportů lze jako prevenci před útokem použít různých obranných pomůcek. Takový paralyzer, obušek nebo pepřový sprej zvládne použít i ta nejslabší žena, a s jejich pomocí tak zneškodní útočníka během krátké chvíle

Bojové sporty přenechte jiným

Ne každý je zdatný sportovec a vyznavač bojového umění, aby si mohl být jistý, že se napadení dokáže hravě ubránit vlastními silami. Nabízí se tak řešení v podobě výše zmíněných obranných pomůcek. Každá z nich funguje na trochu jiném principu, ale všechny dokáží efektivně odvrátit útok, pokud víte jak je správně použít a máte je při ruce.

Jak si vybrat?

Váháte, zda zvolit právě teleskopický obušek, paralyzer nebo byste raději spoléhali na pepřový sprej? Hledáte-li spíše kapesního strážce, pak jsou určitě vhodnější paralyzery či pepřové spreje. Obušky se hodí více pro členy ochranky a podobná zaměstnání. Paralyzer snadno vměstnáte i do menší kabelky a také ho hravě skryjete do dlaně či kapsy ve chvíli, kdy se budete cítit v ohrožení. Paralyzery mohou mít i podobu mobilního telefonu, baterky nebo dokonce rtěnky. Útočník tak do poslední chvíle nebude mít tušení, co ho čeká. Pepřový sprej je rovněž praktickým pomocníkem do nepohody, ale používat se musí opatrně.

Jak fungují?

Zatímco paralyzery a obušky útočníka ochromí pomocí elektrického výboje, pepřové a slzné spreje jsou zaměřené na jiné smysly. Produkují látky, které jsou při kontaktu s kůží a očima dotyčnému velmi nepříjemné až nesnesitelné. U paralyzeru nemusíte mít obavu, že by snad došlo ke zpětnému výboji, který by ublížil i vám. Se slzným a pepřovým sprejem je třeba dobře mířit.

A ještě jedna rada na závěr. Není nutné být zbytečně úzkostliví, obezřetnost není zbabělost. Buďte proto připraveni na všechny eventuality, a starosti pak můžete nechat stranou.