Saunové doplňky, bez kterých se neobejdete

0
1526

Pravidelný pobyt v prostředí sauny má prokazatelně pozitivní dopad na lidské zdraví. Jsou lidé, kteří saunu milují a využijí každou příležitost, kdy zde mohou relaxovat a odpočívat. Některé láska k saunování přivedla tak daleko, že si pořídili saunu domů, a mají tak saunu vždy na dosah. Ovšem dnešní článek bude patřit nejen jim, ale i těm, kteří kouzlo sauny teprve objevují nebo se k tomu chystají. Prozradíme, které saunové doplňky by neměly chybět ve „výzbroji“ zkušených saunových matadorů i, zatím trochu rozpačitých, nováčků. Věděli jste například, že existuje speciální klobouk do sauny? A co takové aroma do sauny? To vše, a ještě mnohem více, se dnes dozvíte.

Vědra a naběračky

Zejména pro majitele soukromých saun jsou zajímavé nejrůznější dřevěné doplňky, jako je vědro a k němu určená naběračka do sauny. Slouží k polévání rozžhavených saunových kamenů. Vědro do sauny může být opatřeno plastovou výplní, díky níž dřevo méně trpí, a jeho životnost se tak významně prodlouží.

Textilní doplňky

Zatímco vědra a naběračky se hodí výhradně těm, kteří mají saunu doma nebo ji provozují, textilní doplňky do sauny využijí všichni. Patří sem například sauna kilt, župan do vany nebo už zmíněný klobouk. V některých veřejných saunách jsou dokonce kilty do sauny povinné a župan naopak z hygienických důvodů mít nesmíte. Bez utěrky do sauny nechoďte v žádném případě, není nic nepříjemnějšího, než když vám pot stéká po tváři a vy si ho nemáte čím setřít. A konečně se dostáváme ke klobouku, ne, nejedná se o legraci, byť vás to zřejmě napadlo. Klobouk do sauny je skvělá věc, díky ní bude pokožka vaší hlavy chráněna proti přehřátí, a vy tak v sauně vydržíte mnohem déle než ostatní „bezkloboukáři“. Skvělý tip na dárek pro ostatní saunové nadšence, co říkáte? Ještě jedna zajímavost, klobouky do sauny se vyrábí z ovčí vlny nebo plsti z králičí kůže, některé mohou být z kombinace bavlny a lnu.

Doplňky pro navození pohodové atmosféry

Sauna, to je synonymum pro pohodu a relax, když ale samotná sauna nestačí, může pomoci speciální osvětlení sauny případně její efektní ozvučení. Pak už se vám odtud nebude chtít vůbec. Dámy určitě nadchne speciální peeling do sauny, zatímco jejich drsné protějšky sáhnou spíše pro kartáč do sauny, jako škrabka zad poslouží totiž báječně. Doplňků a nápadů na vhodné dárky je nekonečné množství, zdá se. Je-li to ve vašich možnostech a chcete vše pojmout poněkud velkoryseji, pak může posloužit jako dárek sauna jako taková, na míru dělaná. Pokud je to pro vás příliš velké sousto, věřte, že každým ze zmíněných doplňků také potěšíte.