S pomocí potravin proti depresi?

0
1057

Deprese je strašák, který se sice zpočátku projevuje docela nevinně a okolí si vlastně nemusí ničeho všimnout, ale postupem času začíná nad člověkem získávat převahu a to už může být problém. Nechceme vás zde strašit informacemi o tom, jak deprese mohou (samozřejmě ne vždy!) skončit, nicméně i tak chcete poukázat na to, že se nejedná o nic, nad čím bychom měli ledabyle mávnout rukou.

Jednou z možností, jak bojovat proti depresi, je spolehnout se na potraviny, které vám mohou pomoci boj nad bolavou dušičkou vyhrát. Chcete prozradit, které potraviny to jsou?

·         Kešu oříšky

Že jsou ořechy přínosné pro naše zdraví, určitě dobře víte. Možná jste ale netušili, že mohou mít blahodárný vliv i na naši psychiku. Kešu ořechy jsou dokonce nejzdravějšími ořechy vůbec a podle průzkumu i jedna jediná hrstička denně dokáže zlepšit náladu. Může za to přítomnost vitamínů skupiny B a hořčíku, který dokáže zmírnit hladinu napětí a stresu v těle.

·         Pomeranče

Přiznejte se – kdo by si s chutí nesmlsnul na sytě oranžovém ovoci?! Kromě toho, že dokáže napomoci při zvýšení obranyschopnosti našeho těla, pomáhá i ve snaze zbavit se deprese a negativních myšlenek. Důvodem je vysoké množství vitamínu B8, který v případě, že jej tělu dopřáváte pravidelně, zmírňuje panické a úzkostné pocity.

·         Borůvky

Kdo by to byl řekl, že i tak drobné ovoce, jako právě borůvky, může pomoci pacientům trpícím depresí, viďte? Je to ale opravdu tak, i borůvky můžeme s klidným srdcem zařadit na seznam potravin, které jsou účinné v boji proti depresi. Možná to nevíte, ale tyhle drobné kuličky, které obarví prsty i jazyk, v sobě obsahují velké množství antioxidantů, jež naše tělo zbavují volných radikálů.

·         Červená paprika

Možná nepatří k nejoblíbenější, ale pakliže hledáte skvělého parťáka pro váš souboj s depkou, pak byste měli vsadit právě na červenou papriku. Její síla spočívá v tom, že obsahuje velké množství vitamínu C. Vědci jsou toho názoru, že pokud našemu tělu vitamín C nechybí, pak nemáme problém zvládat emoční výkyvy a tím pádem nám nehrozí, že by se o nás pokoušela deprese.