Rychlá půjčka vám pomůže před výplatou

0
1180

Každý z nás se může dostat do výjimečné situace, kdy nutně potřebuje uhradit složenky, koupit si nový mobil nebo jen zaplatit běžné nákupy potravin, a zkrátka nemá odkud peníze brát. Na účtu je nula nebo je dokonce v mínusu, peněženka prázdná a do výplaty zbývá ještě několik dní nebo dokonce týdnů. Někdy to ani nemusí být naší chybou. Stačí, aby se zaměstnavatel opozdil se zasláním mzdy a pokud jste vždy před výplatou na nule, najednou můžete mít skutečně problém. Složenky nebo nájem zkrátka nepočkají a často je potřeba situaci řešit opravdu rychle. Právě v těchto případech můžete využít tzv. rychlou půjčku.

Co je rychlá půjčka?

Rychlá půjčka je snadný způsob, jak získat peníze během pár minut. Jedná se o menší úvěr, zpravidla ve výši 500-5 000 Kč, některé společnosti vám však poskytnou až 20 000 Kč. Peníze jsou půjčovány pouze na krátkou dobu, zpravidla na 7-30 dní. V některých případech dokonce i na tři měsíce. Velmi často se jedná hlavně o nebankovní půjčky. Nicméně jelikož jejich obliba mezi lidmi stále roste, postupně je začínají nabízet i klasické banky.

Jak poznám, že je pro mě vhodná?

Rychlá půjčka by pro vás měla být jasnou volbou v případě, že potřebujete pouze překlenout krátké období, kdy nemáte dostatek financí na zaplacení důležitých věcí. Je určena lidem, kteří mají pravidelný příjem a pouze nevyšli se svým rozpočtem do výplaty. Případně je vhodnou variantou pro ty, kteří čekají na vyplacení nemocenské či jiných dávek. Zkrátka, pokud máte jistotu, že v blízké době budete mít na splacení úvěru, pak je vhodná právě pro vás.

Je připravena pro ty, kteří potřebují jen menší částku na zajištění svých potřeb. Řešit byste s ní měli situaci hlavně v době, kdy potřebujete mít rychle peníze na účtu k dispozici, abyste je mohli ihned používat.

Hlavní výhody rychlé půjčky

Velmi pohodlné je její sjednání. Zařídíte ji rychle on-line bez zbytečného papírování. Většina společností udává, že u nich získáte rychlou půjčku do 15 minut. Většina žadatelů o tento typ úvěru volí způsob sjednání přes internet, je však možné využít i vyřízení přes telefon či sms. Díky tomu je možné získat hotovost 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Příjemné je, že se vás nikdo nebude ptát, za co chcete peníze utratit. Banky i nebankovní společnosti od vás budou požadovat pouze základní informace o vás a vašich příjmech, příjmy však obvykle nemusíte nijak dokládat od zaměstnavatele.

Obzvlášť pokud se jedná o vaši první půjčku, pak si určitě dobře porovnejte jednotlivé nabídky. Mnoho společností vám jistě nabídne tuto první půjčku zdarma, tedy opravdu naprosto bez úroků.

Komu se nevyplatí?

V případě, že si nejste jistí tím, že peníze řádně v daném termínu splatíte, pak se raději podívejte na jiné možnosti, které banky nabízejí. Zajímavá pro vás může být například kreditní karta či povolený debet. Peněžní sankce za nedodržení podmínek u rychlé půjčky jsou většinou opravdu vysoké! Krátkodobá půjčka je tedy vhodná pouze pro spolehlivé klienty.

Stejně tak určitě nevolte tuto půjčku v případě, že potřebujete peníze na zaplacení jiných úvěrů. Raději se obraťte na šikovného finančního poradce a zajímejte se o možnosti konsolidace, snížení či odkladu splátek.

Na co si dát pozor

V případě, že jste v oblasti úvěrů nováček, nejspíš netušíte, na jakou společnost se máte obrátit. Pokud máte obavy z podvodných nabídek, máme pro vás dobrou zprávu. Od konce loňského roku je v platnosti nový zákon o spotřebitelských úvěrech, který je velmi přísný a obrovské množství pochybných lichvářů díky němu skončilo. Přesto doporučujeme spoléhat se zejména na známé společnosti, případně si vyhledat alespoň několik recenzí od lidí, kteří už službu u dané banky či nebankovní instituce využili.

V každém případě je také vhodné nejednat zbrkle a přečíst si dobře všechny podmínky, které s produktem souvisí, a v případě nejasností se raději obrátit na klientskou podporu před sjednáním půjčky.