Rolety jako efektní a estetické stínění vašeho domova

0
979

Už vás nebaví neustále vytírat prach z jednotlivých lamel vašich starých žaluzií? Možná je na čase vyměnit za některou z líbivějších variant vnitřního stínění, rolety na okna dokáží i s těmi neméně pěknými okny udělat doslova divy a mnohdy mohou být i efektivnější než klasické žaluzie. Dnešní článek má sloužit jako průvodce ve světě rolet. Které budou ty pravé do vašeho interiéru?

Látkové rolety

Pokud jste příznivcem přírodních materiálů, pak tyto rolety budou pro vás ty pravé. Vybírat můžete s celé řady dezénů a barev a obyčejná plastová okna nedostanou šanci kazit dále celkový doje z interiéru vašeho domu či bytu. Pro atypická okna jsou samozřejmě ideální látkové rolety na míru.

Římské rolety

Hledáte dokonale padnoucí „kabátek“ pro vaše okna, který by ale zároveň plnil dekorativní funkci té nejvyšší úrovně? Pak by váš pohled měl určitě padnout na římské rolety. Jedná se nejen o skutečně efektní metodu stínění, ale zároveň mohou tyto rolety zastoupit dominující interiérový prvek. Ty nejkvalitnější mají dokonce neviditelné švy, což vynikne zejména na velkých plochách, pro které jsou římské rolety rovněž vhodné.

Na velké skleněné plochy se plně funkční stínění hledá těžko, římské rolety jsou v tomto ohledu jedničkou. Pro absolutní soukromí a ochranu před denním světlem doporučujeme doplnit rolety o tzv. blackout závěsy. Pak si můžete dopřát nerušený spánek i kdykoliv během dne.

Screenové rolety

Pokud je vaší jednou motivací pro koupit rolet ochrana před přímým slunečním světlem, ale nehledáte ochranu soukromí v nočních hodinách, nebo jej máte v plánu zajistit například doplňujícími klasickými závěsy, pak určitě zvažte screenové rolety. Tento speciální druh rolet zajistí, že slunce nedostane šanci rozehřát váš interiér do nesnesitelných teplot, ale zároveň uvidíte ven. Ve večerních hodinách, když budete naopak doma svítit vy, tak z venku bude dovnitř vidět. Tato varianta je tedy ideální například do kancelářských prostor nebo tam, kde nebude jediným stínícím prvkem.