Renault Captur – maximální požitek z jízdy

0
1376

Dnes si představíme elegantní crossover Renault Captur. Pro všechny, kteří hledají spolehlivý vůz do města, ale i na nezpevněné vozovky příměstských komunikací, je právě tento Renault to pravé. Díky vysokému zrychlení a perfektní stabilitě na vozovce dokáže nabídnout maximální požitek z jízdy.

Prostor a pohodlí

Renault Captur překvapí svým velkorysým prostorem, díky kterému zvládnete i s vaší rodinou delší cesty komfortně a zejména bezpečně. Variabilní zavazadlový prostor má polohovatelnou a vyjímatelnou podlahu, lze tak získat další prostor navíc pro vaše nezbytnosti. Pro ještě více prostoru postačí posunout zadní sedadla co nejvíce dopředu a z původních 377 litrů tak vznikne unikátních 455 litrů zavazadlového prostoru. Při dlouhých cestách oceníte praktickou novou zásuvku Easy Life o objemu 11 litrů na místě spolujezdce.

Moderní technologie

Tento model automobilky Renault vyniká kromě líbivého designu, skvělých jízdních vlastností a ekonomického provozu také pokročilými technologiemi. Naleznete v něm například dotykový display s možností personalizace úvodní stránky, jehož ovládání je velmi intuitivní a snadné. Milovníci hudby uvítají možnost připojení svých zařízení pomocí Bluetooth či USB vstup k systému Renault R-Link.

Bezpečnost až na prvním místě

Ač se říká, že ženy vybírají auta hlavě očima, většinou je zajímá spíše bezpečnost konkrétního vozu. Renault Captur je i v této oblasti velmi specifický, celá řada bezpečnostních prvků ho posunuje vysoko na žebříčku spolehlivých automobilů. Struktura celé karoserie je zesílená, vysoce účinné čelní a boční airbagy spolu s se speciálně navrženými bezpečnostními pásy zajistí nejvyšší možnou ochranu všech cestujících. Vděčnými pomocníky jsou ale také parkovací asistent, přisvěcování do zatáčky nebo pomoc při rozjezdu do kopce.

Nové motory Energy

Renault Captur se vyrábí ve čtyřech motorizacích se systémem STOP&START a režimy ECO, které zajistí nižší spotřebu i emise. Zákazník má tak na výběr:

ENERGY TCe 90, což je přeplňovaný tříválec s objemem 898 cm3 o výkonu až 90 k a točivým momentem 135 Nm. Spotřeba tohoto motoru je pouhých 4,9 l/ 100 km

ENERGY TCe 120 EDC je silný motor s výkonem 120 k, točivým momentem 190 Nm a příznivou spotřebou 5,4 l/ 100km. Tento motor je i navzdory svému výkonu velmi tichý.

ENERGY dCi 90 se vyznačuje ještě větší úsporností, jeho spotřeba v kombinovaném provozu je totiž pouhých 3,6 l /100 km. Dynamické zrychlení již od nejnižších otáček zajistí vysoký točivý moment 220 Nm a výkon 90 koní.

AUTOMAT EDC (Efficient Dual Clutch), poslední z možností poskytne nejvyšší možný komfort řízení. Jedná se o automatickou šestistupňovou dvouspojkovou převodovku v kombinaci s benzínovým motorem TCe 120 nebo vznětovým motorem dCi 90.