Puzzle – zábava pro všechny generace

0
1348

Vzpomínáte na chvíli, kdy jste dostali své první puzzle? Také jste propadli jejich skládání a nemohli jste přestat, dokud i poslední dílek nebyl na svém místě, a utvořil tak dokonalý obraz? Pokud od té doby už uplynul dlouhý čas a vy si říkáte, že skládání je přece jen pro děti, pak vás zkusíme dnešním článkem přesvědčit o opaku. Právě puzzle je totiž jedna z her, která má své příznivce napříč všemi generacemi.

Pro děti postačí pár dílků

Začneme těmi nejmenšími. Rozvíjení jemné motoriky, zapojování logického myšlení, to vše umožní skládání malých dílků do krásného obrázku oblíbeného hrdiny. Nejprve začnou s několika málo kousky a o pár měsíců později už budete shánět dětské puzzle 100 dílků veliké. Pro děti skvělá zábava, která je odláká od dlouhého sezení u televize či tolik oblíbených tabletů a mobilů.

Baví se celá rodina

Hledáte zábavu, při které se bude bavit celá rodina od nejmenšího člena až po babičku s dědou? Odpovědí jsou opět puzzle. Ať už na dlouhé zimní večery nebo třeba i na dovolenou. Puzzle jsou skladné a lehké, můžete je tak snadno přibalit do kufru, kde nezaberou mnoho místa. Puzzle je skutečně zábava, která spojuje, uvidíte, že vám to nedá a budete skládat každý večer, než se před vámi objeví nádherný obraz z horní strany obalu. Motivů je nekonečná řada, vybírat můžete kreslené postavičky, auta, ale také nádherné obrazy z přírody. Pokud je pro vás 1000 dílků čajíčkem pro batolata, pak si stanovte vyšší metu a směle sáhněte po puzzle 5000 dílků, nebo dokonce i větších. Rozhodně pak budete mít o zábavu postaráno a také se vyhnete na dost dlouhou dobu vysávání, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Zkuste i netradiční puzzle

Co takhle svítící puzzle, metalické puzzle nebo třeba puzzleball? I takové mohou být dnešní puzzle. S 3D puzzle zase můžete vytvořit známé světové stavby nebo některé z těchto variant poslouží jako originální dárek. Klidně i pro nejstarší generaci, ta si díky skládání procvičí paměť i další mozkové funkce.