Puzzle – zábava pro všechny generace

0
1264

Vzpomínáte na chvíli, kdy jste dostali své první puzzle? Také jste propadli jejich skládání a nemohli jste přestat, dokud i poslední dílek nebyl na svém místě, a utvořil tak dokonalý obraz? Pokud od té doby už uplynul dlouhý čas a vy si říkáte, že skládání je přece jen pro děti, pak vás zkusíme dnešním článkem přesvědčit o opaku. Právě puzzle je totiž jedna z her, která má své příznivce napříč všemi generacemi.

více v článku...

Pro děti postačí pár dílků

Začneme těmi nejmenšími. Rozvíjení jemné motoriky, zapojování logického myšlení, to vše umožní skládání malých dílků do krásného obrázku oblíbeného hrdiny. Nejprve začnou s několika málo kousky a o pár měsíců později už budete shánět dětské puzzle 100 dílků veliké. Pro děti skvělá zábava, která je odláká od dlouhého sezení u televize či tolik oblíbených tabletů a mobilů.

Baví se celá rodina

Hledáte zábavu, při které se bude bavit celá rodina od nejmenšího člena až po babičku s dědou? Odpovědí jsou opět puzzle. Ať už na dlouhé zimní večery nebo třeba i na dovolenou. Puzzle jsou skladné a lehké, můžete je tak snadno přibalit do kufru, kde nezaberou mnoho místa. Puzzle je skutečně zábava, která spojuje, uvidíte, že vám to nedá a budete skládat každý večer, než se před vámi objeví nádherný obraz z horní strany obalu. Motivů je nekonečná řada, vybírat můžete kreslené postavičky, auta, ale také nádherné obrazy z přírody. Pokud je pro vás 1000 dílků čajíčkem pro batolata, pak si stanovte vyšší metu a směle sáhněte po puzzle 5000 dílků, nebo dokonce i větších. Rozhodně pak budete mít o zábavu postaráno a také se vyhnete na dost dlouhou dobu vysávání, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Zkuste i netradiční puzzle

Co takhle svítící puzzle, metalické puzzle nebo třeba puzzleball? I takové mohou být dnešní puzzle. S 3D puzzle zase můžete vytvořit známé světové stavby nebo některé z těchto variant poslouží jako originální dárek. Klidně i pro nejstarší generaci, ta si díky skládání procvičí paměť i další mozkové funkce.