Plánujete prodej domu v Ostravě? Tentokrát se zaměříme na to, jak prodáte sami a bez provizí realitním kancelářím.

Příprava před inzercí

Abyste svou nabídkou oslovili zájemce, je potřeba se na prodej RD Ostrava připravit. Víte, že správná příprava nemovitosti dokáže navýšit její cenu až o 20 %? Navíc také prodej výrazně urychlí. Vaše nabídka díky těmto tipům půjde doslova na dračku.

První dojem prodává, a to je přesně váš cíl: zaujmout na první pohled. Jak na to? Než nabídku vložíte do inzerce nebo ji jinak připravíte pro zájemce, budete potřebovat fotografie. Mnozí prodávající dělají tu chybu, že dům jen tak nafotí. Proto také mezi nabídkami domy na prodej Ostrava najdete fotky rozmazané, tmavé, křivé, plné nepořádku. Ne, tak takto opravdu rychle neprodáte.

Než se pustíte do focení, nemovitost pořádně připravte. Bude se vám to hodit i na následující prohlídky se zájemci. Začněte tím, že vyhodíte všechny nepotřebné, rozbité a nefunkční věci. Vystěhujte všechny osobní vzpomínky jako jsou obrázky, fotky nebo magnetky na lednici.

Opravte drobnosti, na které jste neměli čas. Třeba odlepené lino na podlaze nebo kapající kohoutek. Udělejte i probírku nábytku. Pamatujte na to, že prodáváte především prostor a vaším cílem je mu dát vyniknout.

Dobré je také vymalovat na bílo. Všechny pokoje dostanou nový, čistý a prozářený vzhled. Nezapomeňte také na pořádný úklid. Pokud dům stále nevypadá dostatečně lákavě, využijte jednoduchých triků homestagingu, návody najdete na blogu na www.zipHOME.cz.

Pozor na pokuty

Jen tím, že začnete nemovitost nabízet k prodeji, se na vás vztahují povinnosti prodávajícího. Jednou z nich je i povinnost mít průkaz energetické náročnosti. Při porušení některých povinností, stanovených zákonem pro pořízení Průkazu energetické náročnosti budov (PENB), může být fyzické osobě uložena pokuta až do výše 100 000,- Kč, právnické nebo podnikající fyzické osobě pak až do výše 5 000 000,- Kč.

Výsledné písmeno PENB jste povinni uvádět již v inzerci. Nejste si jisti, co vše pro prodej potřebujete? Důležité povinnosti prodávajících, potřebné informace a užitečné tipy najdete na blogu zipHOME.cz realitní seznamky, která pomáhá lidem při prodeji nemovitostí bez realitky.

Stanovení správné ceny

Správně stanovená cena je základem úspěšného prodeje. S nízkou cenou přicházíte o peníze, s vysokou naopak riskujete, že se vám nikdo neozve. Jaká je tržní cena vašeho domu na prodej v Ostravě? Jednou možností je podívat se na inzerci podobných domů na prodej Ostrava.

Pozor ale, metoda se sice hojně využívaná, není ale přesná. Zaprvé v inzerci narazíte pouze na tzv. nabídkové ceny, tedy ceny, za které se nemovitosti v inzerci nabízí. Podle statistik se od tržní ceny, tedy ceny, za kterou se nemovitost skutečně prodá, liší řádově o desítky procent.

A zadruhé: abyste dosáhli co nejlepšího výsledku, musíte najít pro porovnání několik nemovitostí, které jsou té vaší co nejpodobnější. To je u rodinných domů prakticky nemožné, pokud tedy nebydlíte v řadovce a hned několik sousedů neprodává taky.

Přesnějším způsobem, jak zjistit tržní cenu, je podívat se do cenových map, výsledky jsou ale zpoplatněné. Jak zjistit tržní cenu vašeho domu na prodej v Ostravě zdarma?

Na zipHOME.cz je zjištění tržní ceny podle cenových map součástí přípravy na inzerci. Kromě zjištění ceny vám také pomohou s nastavením správné prodejní strategie, poradí s úpravou fotek či textu inzerátu. Vše bez realitky, se zipHOME asistentem na e-mailu, chatu nebo telefonu.

Inzerce a realitní seznamka

Kromě přípravy na prodej se zipHOME.cz realitní seznamka postará za vás i o inzerci a osloví všechny, kteří chtějí koupit dům v Ostravě. Během chvíle tak inzerujete na desítkách prestižních realitní serverů. Další příjemnou výhodou je 100 % ochrana vašeho kontaktu, už žádné otravné telefonáty makléřů a jiných obchodníků, jak je při soukromé inzerci bez realitky zvykem.

Kromě inzerce bude vaše nabídka předána všem zipHOME poptávajícím, kteří podobný dům hledají. Veškeré kontakty na skutečné poptávající ihned dostanete na svůj e-mail a můžete se s nimi spojit napřímo a domluvit si prohlídku.

Součástí služby jsou i smlouvy přímo od advokáta. Vy tak prodáte snadno, rychle a bez realitky, bez riskování ztrát na ceně nemovitosti nebo riskování z placení pokut kvůli špatně ošetřeným smluvním dokumentům.

A jak zvládnout prohlídky a postupovat během prodeje? Po celou dobu je vám z dispozici asistent, na webu www.ziphome.cz najdete všechny potřebné tipy a návody, abyste prodali sami, bez zbytečných provizí realitce.