Prodejte byt v Brně sami a bez realitky

0
1422

Chcete prodat byt v Brně, ale nechcete platit vysoké provize realitce? Poradíme, jak prodat v pohodě a bez realitky jako profík. Ušetříte desetitisíce.

Důležitá je příprava

Správná příprava dokáže nejenom přilákat více zájemců, ale také zvýšit tržní hodnotu nemovitosti. Líbí se vám představa, že prodáte bez provize realitce, a ještě získáte víc peněz? Postupujte podle jednoduchého návodu:

  1. Ukliďte: Pořádně vygruntujte. Kromě úklidu také schovejte všechny osobní věci a fotky, vyhoďte všechny nepotřebné a nefunkční věci.
  2. Drobné opravy: Přilepte okraje lina na podlaze, vyměňte těsnění u kapajícího kohoutku, opravte žaluzie. Vše, co by mohlo kupujícímu podvědomě naznačit, že je s vaším bytem na prodej v Brně něco v nepořádku.
  3. Čistý prostor: Byt se jako zázrakem prozáří, když vymalujete na bílo. Je potřeba nechat vyniknout prostor, takže si dobře promyslete rozmístění nábytku, tmavé a poškozené kusy odstraňte.

Tipy, jak jednoduše navýšit cenu nemovitosti, najdete na zipHOME.cz realitní seznamce.

Nastavení ceny

Mnoho prodávajících dělá tu chybu, že nemovitost prodávají za tolik, kolik potřebují s tím, že se nějaký kupující určitě najde. Tato představa je ale však mylná. Nabídek bytů na prodej v Brně jsou stovky, tisíce. Správné nastavení ceny je jedním z nejdůležitějších kroků prodeje. Jak ji tedy správně stanovit?

Můžete se podívat do inzerce Brno byty a zjistit, za jakou cenu se podobné byty prodávají. Tato metoda je u samoprodejců hojně využívaná, ale bohužel není přesná. Podle statistik se totiž cena uvedená v inzerci o té, za kterou se nemovitost skutečně prodala, výrazně liší.

Další variantou jsou cenové mapy, služba je ale zpoplatněná. Na zipHOME.cz realitní seznamce vám zjistí tržní cenu nemovitosti zdarma v rámci přípravy vašeho bytu na prodej v Brně a poradí, jak ji správně použít v inzerci. Jen tak zbytečně nepřijdete o peníze nebo naopak se vám nestane, že díky příliš vysoké ceně se vám žádný zájemce neozve.

Jak být v inzerci č. 1

Fotky prodávají, to ví všichni profesionální prodejci. Ano, tušíte správně. Aby vaše nabídka vzbudila dostatečnou pozornost a byla žádanou mezi stovkami bytů na prodej Brno, musíte zaujmout právě fotografiemi. Jak na to? Využijte všeho z přípravy nemovitosti a byt na prodej v Brně správně vyfotografujte.

Důležité je zachytit prostor tak, aby působil příjemně, čistě a vzdušně.Přesvětlená okna kompenzujte vnitřním osvětlením. Pozor na základní chyby, jako je přílišné zachycení detailu (třeba hodiny, které k prodeji ani nepatří), rozostřené fotografie či vlastní stín.

Spolu s fotografiemi vkládáte do inzerce i text inzerátu. Ten by měl být dostatečně poutavý a popisovat nejenom samotný byt, ale také budovu, ve které se nachází. Nejste si jisti, jak správně inzerát napsat?

Na zipHOME.cz realitní seznamce stačí vložit předběžné znění inzerátu a fotografie, a ještě před zveřejněním se s vámi spojí zipHOME asistent, který vám pomůže připravit váš inzerát tak, aby byl mezi Brno byty ten nejlepší.

Po úpravě stačí jen pár kliknutí a inzerujete na všech prestižních realitních serverech. Díky zipHOME.cz bez jednotlivých zadávání, inzerujete hned a všude najednou.

Realitní seznamka zipHome

Vy prodáváte, oni hledají. Seznamte se se zipHOME poptávajícími. Tito poptávající už nehledají v inzerci, ale čekají na vaši nabídku. Po vložení vašeho inzerátu na prodej bytu v Brně a jeho úpravě, bude nabídka automaticky poslána všem zájemcům, kteří podobný byt hledají. Pokud se jim bude líbit, spojí se s vámi napřímo.  Oslovíte tak mnohem víc zájemců než u pouhé inzerce.

Jak zvládnout prohlídky a samotný prodej bytu Brno bez realitky? Všechny potřebné tipy a návody najdete na www.zipHOME.cz, k dispozici vám po celou dobu prodeje bude váš zipHOME asistent. Součástí služby jsou i smlouvy přímo od advokáta. Spolu s realitní seznamkou prodáte rychle, bezpečně a bez zbytečných provizí.