Prodejte byt v Brně sami a bez realitky

0
1349

Chcete prodat byt v Brně, ale nechcete platit vysoké provize realitce? Poradíme, jak prodat v pohodě a bez realitky jako profík. Ušetříte desetitisíce.

více v článku...

Důležitá je příprava

Správná příprava dokáže nejenom přilákat více zájemců, ale také zvýšit tržní hodnotu nemovitosti. Líbí se vám představa, že prodáte bez provize realitce, a ještě získáte víc peněz? Postupujte podle jednoduchého návodu:

  1. Ukliďte: Pořádně vygruntujte. Kromě úklidu také schovejte všechny osobní věci a fotky, vyhoďte všechny nepotřebné a nefunkční věci.
  2. Drobné opravy: Přilepte okraje lina na podlaze, vyměňte těsnění u kapajícího kohoutku, opravte žaluzie. Vše, co by mohlo kupujícímu podvědomě naznačit, že je s vaším bytem na prodej v Brně něco v nepořádku.
  3. Čistý prostor: Byt se jako zázrakem prozáří, když vymalujete na bílo. Je potřeba nechat vyniknout prostor, takže si dobře promyslete rozmístění nábytku, tmavé a poškozené kusy odstraňte.

Tipy, jak jednoduše navýšit cenu nemovitosti, najdete na zipHOME.cz realitní seznamce.

Nastavení ceny

Mnoho prodávajících dělá tu chybu, že nemovitost prodávají za tolik, kolik potřebují s tím, že se nějaký kupující určitě najde. Tato představa je ale však mylná. Nabídek bytů na prodej v Brně jsou stovky, tisíce. Správné nastavení ceny je jedním z nejdůležitějších kroků prodeje. Jak ji tedy správně stanovit?

Můžete se podívat do inzerce Brno byty a zjistit, za jakou cenu se podobné byty prodávají. Tato metoda je u samoprodejců hojně využívaná, ale bohužel není přesná. Podle statistik se totiž cena uvedená v inzerci o té, za kterou se nemovitost skutečně prodala, výrazně liší.

Další variantou jsou cenové mapy, služba je ale zpoplatněná. Na zipHOME.cz realitní seznamce vám zjistí tržní cenu nemovitosti zdarma v rámci přípravy vašeho bytu na prodej v Brně a poradí, jak ji správně použít v inzerci. Jen tak zbytečně nepřijdete o peníze nebo naopak se vám nestane, že díky příliš vysoké ceně se vám žádný zájemce neozve.

Jak být v inzerci č. 1

Fotky prodávají, to ví všichni profesionální prodejci. Ano, tušíte správně. Aby vaše nabídka vzbudila dostatečnou pozornost a byla žádanou mezi stovkami bytů na prodej Brno, musíte zaujmout právě fotografiemi. Jak na to? Využijte všeho z přípravy nemovitosti a byt na prodej v Brně správně vyfotografujte.

Důležité je zachytit prostor tak, aby působil příjemně, čistě a vzdušně.Přesvětlená okna kompenzujte vnitřním osvětlením. Pozor na základní chyby, jako je přílišné zachycení detailu (třeba hodiny, které k prodeji ani nepatří), rozostřené fotografie či vlastní stín.

Spolu s fotografiemi vkládáte do inzerce i text inzerátu. Ten by měl být dostatečně poutavý a popisovat nejenom samotný byt, ale také budovu, ve které se nachází. Nejste si jisti, jak správně inzerát napsat?

Na zipHOME.cz realitní seznamce stačí vložit předběžné znění inzerátu a fotografie, a ještě před zveřejněním se s vámi spojí zipHOME asistent, který vám pomůže připravit váš inzerát tak, aby byl mezi Brno byty ten nejlepší.

Po úpravě stačí jen pár kliknutí a inzerujete na všech prestižních realitních serverech. Díky zipHOME.cz bez jednotlivých zadávání, inzerujete hned a všude najednou.

Realitní seznamka zipHome

Vy prodáváte, oni hledají. Seznamte se se zipHOME poptávajícími. Tito poptávající už nehledají v inzerci, ale čekají na vaši nabídku. Po vložení vašeho inzerátu na prodej bytu v Brně a jeho úpravě, bude nabídka automaticky poslána všem zájemcům, kteří podobný byt hledají. Pokud se jim bude líbit, spojí se s vámi napřímo.  Oslovíte tak mnohem víc zájemců než u pouhé inzerce.

Jak zvládnout prohlídky a samotný prodej bytu Brno bez realitky? Všechny potřebné tipy a návody najdete na www.zipHOME.cz, k dispozici vám po celou dobu prodeje bude váš zipHOME asistent. Součástí služby jsou i smlouvy přímo od advokáta. Spolu s realitní seznamkou prodáte rychle, bezpečně a bez zbytečných provizí.