Prodej firmy rozhodně nemusí znamenat selhání, může to být nový začátek

0
1556

Už ani nevíte, kdy jste vstoupili do velkého světa podnikání, ale rozhodně si uvědomujete, že vám začíná docházet dech? Nebo naopak zažíváte ve své podnikatelské kariéře nejlepší léta a přemýšlíte o tom, jak dlouho vám ještě bude osud takto nakloněn? Možná vás překvapí, že pro obě skupiny podnikatelů může být nejlepším řešením prodej firem. V případě prvním prodej firmy vyřeší blížící se pád a v tom druhém lze na prodeji velmi dobře vydělat. Pokud byste se neradi do něčeho takového sami pouštěli, není nic lehčího než se obrátit na odborníky. Dnešní článek vám představí, co vše za vás mohou specialisté na prodej firem zařídit.

Prodej jako řešení

Je pochopitelné, že inzerátem ve znění: prodám firmu sro, by vaše letité podnikání končit nemělo. Do problémů se může dostat každý, někdy vysoké pracovní nasazení dokáže přivodit i velké zdravotní problémy, jindy se jednoduše dostaví syndrom vyhoření. V takové chvíli jsou úvahy o prodeji na místě. Vaše firma ale nemusí skončit ve stejnou chvíli, kdy vy už jí nechcete dále vést a vlastnit. Možná právě tou dobou je na druhé straně pomyslné mince někdo, kdo by rád koupil již existující podnikatelský subjekt a marně hledá vhodné firmy na prodej. Takže určitě nepropadejte beznaději.

Starosti přenechte druhým

Vyberte si společnost, která má dostatek zkušeností a v portfoliu svých služeb má mnohem více než jen samotný prodej firem. Jen skuteční profesionálové vám totiž nabídnou nejen prodej firmy, a to za nejvyšší možnou cenu na trhu, ale také právní servis zahrnující jak zpracování kompletní dokumentace, tak i úhradu soudních a jiných poplatků souvisejících s prodejem.

Nechcete prodat, jen si nevíte rady?

O prodeji firmy zatím neuvažujete, ale očekáváte daňovou kontrolu a nejste si jisti kvalitou své dokumentace? Žádáte v bance o úvěr, a ta požaduje doložení historie a obratů vaší firmy? Nebo si jen nevíte rady s odpočtem DPH při dovozu automobilu ze země mimo EU? I s touto problematikou se můžete obrátit na specialisty z oboru prodeje firem, ušetříte si tak nejen mnoho starostí, ale také peněz.