Proč si pořídit repasovaný notebook

0
1083

Repasované notebooky ano nebo ne? Pro koho se takové zařízení hodí a co to vlastně je? Má pořízení repasu také nějaká úskalí?

Co to jsou repasované notebooky

Takzvaný repas je v podstatě použité zařízení. Původ má často v zahraničí, typicky v pojišťovnách a jiných podobných institucích. K zákazníkovi se ale nedostává v původním stavu vzhledem k tomu, že se na něm používání samozřejmě podepíše.

Existují ale firmy, které se specializují na prodej repasované techniky. A ty jsou následně schopny provést běžné servisní úkony jako například reinstalace operačního systému.

Vy si tak kupujete používané zboží, které je plné funkční. Repasovaná zařízení však ve většině případů problémová nebývají a není nutné u nich řešit například výměnu pevného disku či jiných komponent.

Pocházejí totiž z firemního sektoru, kde je jednoduše potřeba jednou za čas vyměnit, respektive modernizovat veškerou techniku. Jestliže se mezi nimi vadný notebook přece jen objeví, spíše putuje na náhradní díly.

Důvod, proč takovému řešení dá řada lidí přednost, tkví především v nízké ceně. Notebook dávno nemá takovou hodnotu jako v okamžiku, kdy byl nový. Přesto však může být ještě řadu let použitelný.

Komu lze nákup repasu doporučit

Na trh přicházejí stále nová zařízení především z důvodu neustálého zvyšování hardwarové náročnosti jednotlivých aplikací. Což klade důraz i na zvýšení výkonu počítačů. Uvědomit si tak musíte, že co se týče výkonu, s repasem jste si pořídili po této stránce do jisté míry zastaralý produkt.

Vzhledem ke slabší konfiguraci oproti novým zařízením tak nejsou repasované herní notebooky příliš dobrým řešením.

Takový nákup ovšem stále nemusí být nijak na překážku těm, kteří potřebují spolehlivý počítač na běžnou práci doma, tedy na prohlížení internetu, psaní e-mailů a podobně. Repasovaný notebook poslouží i těm, kteří hledají pracovní nástroj, nemusíte se jeho poruchovosti nijak obávat.

Zpravidla se totiž jedná o stroje vyšších modelových řad, mohou proto vykazovat znatelně delší životnost než nová zařízení z low-endových sérií charakteristických na prvním místě hlavně svou nízkou cenou.

U počítače nelze brát na lehkou váhu značkovost a jistou prestiž některých výrobců. Je navíc na místě poukázat na to, že některá neznačková zařízení nelze repasovat ani při nejlepší vůli, neboť několik let intenzivního provozu zkrátka nezvládnou a po určité době není co repasovat.

S nadsázkou je tak možné tvrdit, že kvalitu vašeho budoucího notebooku už někdo jeho předchozím používáním za vás úspěšně otestoval.

Pakliže by se vyskytl jakýkoli problém, jste navíc chráněni zárukou. Repasované notebooky se prodávají se zárukou v délce minimálně 1 rok, jak garantuje zákon. Někteří prodejci jsou schopni nabízet i standardní záruku dvouletou. Běžnou službou je pak možnost si dokoupit delší záruku za příplatek.

Jedním z nich je také tradiční prodejce repasované výpočetní techniky inComputer.cz. V jeho nabídce můžete najít kousky se slevou až 60 % a vždy se jedná o notebooky či PC z nejvyšších modelových řad výrobců např. z leasingu nebo předváděcích akcí. Samozřejmostí je doprava zdarma na všechno nabízené zboží. Více informací na www.incomputer.cz