Proč jet v zimě k moři?

0
1173

Když si uvědomíte, jak krátké tu máme léto oproti chladným měsícům, které sahají od října až po duben, je to poněkud frustrující. Proto většina z nás ocení, že v rámci dnešních možností není problém vyrazit i v zimě za teplem, sluncem a mořem.

Dovolená, jako lék pro tělo i duši

Pobyt v teplých krajích má pozitivní až léčivé účinky nejen na naše tělo, ale i duši. Když budete moci týden či dva nasávat teplo a světlo slunečních paprsků, hned vám to spraví náladu. Je to i fyziologicky prokázáno – dostatek světla totiž podporuje tvorbu hormonu serotoninu, jenž vyplavuje do našeho mozku signál, že mámě být šťastní a spokojení. Kromě slunce, které nás prohřeje a taky opálí naši zimní bledou kůži, má ale skvělý účinek i relax či aktivní plavání ve slané vodě moří a oceánů. Obzvlášť je-li ta voda příjemně teplá a ještě k tomu nádherně čistá a tyrkysově modrá, což platí právě pro Maledivy.

Maledivy – ráj na zemi

K tomu všemu výše zmíněnému si na těchto tropických ostrovech v Indickém oceánu, kde je celoročně 30°C můžete zdraví posilovat konzumací výborné kokosové vody nebo čerstvých ryb. Tím ale samozřejmě výčet aktivit nekončí. Maledivy nabízejí mnohem více. Kromě nepřeberného množství vodních sportů, ke kterým zdejší podmínky přímo vybízejí, se určitě můžete vydat na průzkum celého ostrova a pořídit si záviděníhodné fotografie a prožít nezapomenutelné chvíle.

Nadchla vás představa takové dovolené mimo letní sezónu, kdy je většina přímořských destinací přelidněna a praská doslova ve švech? Pak neváhejte a rezervujte si pobyt v tropickém ráji s dostatečným předstihem. Zájezd takto koupený může stát podstatně méně, a to vás skvělý pocit z dovolené ještě umocní.