Proč dbát na materiál spodního prádla

0
1101

Spodní prádlo patří mezi nejdůležitější část šatníku a nejinak je tomu i u materiálu. Materiál spodního prádla je velmi důležitý a rozhodně mu při výběru věnujte pozornost. Dbejte také na to, aby vám spodní prádlo padlo a abyste se v něm cítili hlavně pohodlně.

Důležitost materiálu

Materiál je důležitý, protože ho máme každodenně přímo na kůži. Díky správnému výběru nám, vhodně zvolený materiál, pomůže odvádět pot, je příjemný na denní nošení a zároveň pomáhá k tomu, aby nám dámské spodní prádlo perfektně padlo. U pánského spodního prádla pak zajišťuje, aby prádlo neškrtilo, netlačilo a netáhlo. Naše intimní partie si rozhodně zaslouží kvalitní spodní prádlo a péči.

Výhody bavlny

Při volbě spodního prádla rozhodně vede bavlna. Bavlněné kalhotky jsou součástí každého dámského šatníku. Muži zase dávají přednost padnoucím bavlněným trenýrkám. Bavlna je materiál, který je čistě přírodní, je význačný svou pevností, neškodí mu časté praní, dokonce i na vysokou teplotu a nemá problém ani se žehlením.

Bavlněné spodní prádlo skvěle saje pot a vlhkost. Toto prádlo můžete nosit denně, a to jak doma, tak do práce, do školy nebo na sport. Bavlněné kalhotky v klasickém střihu jsou tím nejpohodlnějším kouskem spodního prádla, který můžete mít v šatníku. Klasický střih zajistí, že vám kalhotky skvěle padnou, a navíc můžete výrazně podpořit své zdraví. Díky bavlněnému prádlu se můžete zbavit nepříjemných mykóz, zánětů a problémům, které jsou často způsobeny nevhodnými tanga kalhotkami nebo nepříjemnými materiály.

Pánské trenýrky z bavlny jsou nejpohodlnějším a nejvhodnějším kouskem spodního prádla v pánském šatníku. Tento kousek oděvu je tak pohodlný, že muži v trenýrkách chodí denně a v některých případech v trenýrkách dokonce i spí. Samozřejmostí je každodenní střídání spodního prádla a popřípadě spaní pouze ve vyhrazených několika kouscích bavlněných trenýrek.

Ostatní materiály

V oblibě jsou také syntetické materiály, protože hlavně u spodního prádla je jejich velkou výhodou hebkost a jemnost. Syntetické materiály jsou opět velmi příjemné na kůži a navíc jsou pružné a vydrží delší dobu bez vytahání. Oblíbené je například bezešvé spodní prádlo, které se vyrábí z těchto materiálů pro sportovce nebo pokud nosíte upnuté oblečení.

Jaký materiál zvolit

Je na vás, abyste vyzkoušeli, který materiál bude vyhovovat přímo vám. Zároveň se to může měnit s roční dobou. V létě a na jaro jsou vhodnější bavlněné kalhotky a v zimě můžete zvolit kalhotky ze syntetických materiálů. Muži to mají v tomto případě jednodušší a ideální volbou jsou vždy bavlněné trenýrky. Vyzkoušet můžete také příjemný modal, bambus a lycru. Každému člověku vyhovuje něco jiného.

Vždy dbejte na to, aby dámské i pánské spodní prádlo bylo kvalitní, antialergenní a nedráždilo pokožku. Spodním prádlem o sobě vypovídáte, jak vám záleží na svém zdraví a jak o sebe pečujete.