Přivítejte Velikonoce květinovými dekoracemi!

0
866

Velikonoce tu budou co nevidět. K těmto svátkům neodmyslitelně patří zdobená vajíčka a kraslice, pentličky na pomlázkách a beránek na stole. Stejně tak ale nesmí chybět veselé květinové dekorace, které jsou příslibem jara a které k vám domů pustí hravé a svěží barvy.

Velikonoční dekorace se hodí nejen na stůl, ozdobit jimi můžete i okna, venkovní parapety nebo jimi přivítejte koledníky hned u vchodových dveří. S nimi bude u vás doma rázem o něco veseleji!

Ať se to barvami jen hemží!

Jaro je krásné období plné barev, ne nadarmo se o něm říká, že je to nejbarevnější období v roce. Proč si tedy trochu barev nepustit i domů? Fantazii se meze nekladou, takže se určitě nebojte popustit uzdu kreativitě a tvoření si náležitě užijte.

Můžete si vyrobit velikonoční dekorace na stůl, které vám budou doma zdobit nejen na Velikonoce, ale klidně po celé jaro. Taková pestrobarevná kytice doplněná o drobné dekorace se u vás doma na stole bude určitě báječně vyjímat!

Věnec na dveřích

S pomocí květin a jiných materiálů můžete vykouzlit krásný velikonoční věnec, který se dá pověsit na dveře. K tvorbě věnce budete potřebovat polystyrenový základ, jehož velikost přizpůsobte velikosti dveří nebo vašemu vkusu.

Do polystyrenového kroužku pak můžete zapichovat drobnější dekorace, případně na něho s pomocí tavné pistole nalepit umělé květiny. K Velikonocům se hodí i malá kuřátka, vajíčka nebo skořápky. Nechte své dveře ožít s pomocí barevného věnce, který dá všem jasně najevo, že to u vás doma žije.

Čím vyzdobit květináče

Velice častou jarní dekorací jsou nazdobené květináče na parapetech – ať už vnitřních nebo venkovních. Pokud i vy chcete vyrobit právě tuto dekoraci, hodí se dovnitř parapetů aranžovací hmota. Tu můžete dle potřeb jakkoli upravit, stačí jí seříznout nožem a přizpůsobit tak velikosti či tvaru daného květináče nebo truhlíku.

Aranžovací hmota je skvělá v tom, že se s ní dá úžasně pracovat, můžete do ní cokoli zapíchnout a máte jistotu, že to bude perfektně držet. Kolem květináče pak můžete uvázat pentličku nebo stuhu, vnitřek lze vystlat například barevným sisalem nebo tzv. andělskými vlasy.

Když jde práce od ruky

Pokud vám fantazie opravdu nechybí a k tomu všemu máte šikovné ruce, pak se nemusíte bát ani složitějších velikonočních dekorací. Co byste řekli například drátovanému králíčkovi, hm? S pomocí drátku, který je tvarovatelný, můžete vytvořit základ pro králíka.

Toho pak můžete ozdobit dle vlastního uvážení a použít k tomu různorodé floristické potřeby – sušené květiny a plody, svazky, listy, dřevěné perličky, dekorační barevné drátky, špendlíky s barevnými hlavičkami, nejrůznější provázky, drátky obalené barevným papírem a mnoho dalšího.

Velký výběr floristických potřeb a dalších dekorací najdete na stránkách www.lepaso.cz