Přírodní kosmetika není jen pro vegany

0
821

Sortiment v drogeriích je poměrně pestrý. Věděli jste, že u mýdel by vás však nemělo zajímat jen to, jak voní, ale i to, jaké složení mají? Proč a jaké výhody má přírodní kosmetika?

Jaké výhody má přírodní kosmetika

Přírodní mýdla jsou v první řadě ekologickou volbou, jsou šetrná k přírodě a biologicky rozložitelná. Ve složení kosmetiky, která chce být označena jakožto přírodní, se musejí objevit pouze takové složky, které byly vyprodukovány v rámci ekologického zemědělství. Nepoužívají se tedy žádné chemické látky.

Proč byste si měli vybrat například mýdlo bez parabenů? Parabeny se v kosmetice používají tradičně coby konzervanty. Testováním zatím nebyly do důsledku ověřeny jejich negativní účinky a neprokázala se souvislost se vznikem rakoviny, nicméně parabeny se používáním kosmetiky dostávají do našeho organismu podobně jako celá řada dalších složek a mohou navíc citlivějším jedincům způsobovat alergické reakce. Uvádí se, že vyšší citlivostí na tuto látku může trpět zhruba půl procenta populace.

Druhým významným aspektem šetrnosti vůči přírodě je hledisko, které zasahuje do etické roviny. Přírodní kosmetika, mýdla nevyjímaje, není testována na zvířatech. Což je krok, od kterého se odvrací stále větší počet i konvenčních kosmetických značek. Snaha o důstojné zacházení se zvířaty dávno není doménou pouze úzké skupiny vyznavačů veganství.

Takováto mýdla jsou vhodná nejen na běžné používání, ale také jako milá pozornost. Typická je pro ně intenzivní vůně i krásné, dekorativně působící dárkové obaly. S dárkovými mýdly tak zaručeně někomu uděláte radost. Samozřejmě jsou obaly plně recyklovatelné, taktéž ony musejí u přírodní kosmetiky naplnit kritérium maximální šetrnosti vůči přírodě.

Jak používat přírodní mýdla a jinou kosmetiku

Přes intenzivní vůni si můžete být jisti, že na přírodní mýdlo nebyla použita syntetická parfemace. Použití je proto bezpečné u osob s citlivou pokožkou, ale také například i u alergiků.

Reakce přímo na přírodní kosmetiku však není ani tak vyloučena, přičemž se určitě nejedná o chybu ve složení. Každá pokožka reaguje jinak, proto je doporučováno si dosud nepoužívaný výrobek raději předem vyzkoušet.

Přírodní mýdla lze použít nejen tak, jak to známe asi typičtěji na tělo, ale i na vlasy. Nutné je upozornit na typickou vlastnost přírodní kosmetiky. Působí pomaleji, ale účinek je trvalý. Než tak začnete posuzovat vliv mýdla na svou hřívu, dejte mu určitě dostatek času.

Jednou z nejstarších továren v Evropě je Nesti Dante. Sídlí ve Florencii a tradiční italská mýdla se tu vyrábějí už od roku 1947.

Vůně slunné Itálie se promítá nejen do samotných produktů, ale i do unikátního florentského papíru, ve kterém se každý kousek ukrývá. Lilie, levandule, ale také i olivy, to je jen krátký výčet obsažených rostlinných olejů.

Velký výběr přírodních mýdel a další přírodní kosmetiky bez parabenů najdete na stránkách www.poznani-knihy.cz nebo přímo na prodejně Poznani-Knihy v Olomouci. Specializujeme se na vysoce kvalitní přírodní produkty od známých zahraničních výrobců v ekologické kvalitě.