Před dovolenou nezapomeňte na cestovní pojištění. Proč?

0
1671

Období letních dovolených je v plném proudu, proto je ten pravý čas připomenout často opomíjenou nezbytnost. Dříve než vyrazíte na dovolenou k moři, sjednejte si cestovní pojištění. Jedině tak budete mít jistotu, že jste dostatečně chráněni před možnými riziky. I když jde o nepovinné pojištění, je velmi důležité. Třeba v případě úrazu či onemocnění v zahraničí vám cestovní pojištění zajistí pokrytí léčebných výloh. Důvodů se pojistit je však více.

Co všechno kryje cestovní pojištění?

Základní a nejznámější částí cestovního pojištění je krytí léčebných výloh a úrazové připojištění. Můžete si však sjednat i pojištění proti odcizení či ztrátě zavazadel, proti ztrátě a poškození osobních věcí a dokladů. Rovněž si lze sjednat např. pojištění odpovědnosti za škodu. Cestujete-li letadlem, hodí se vám pojištění proti zpoždění a zrušení letu a zpoždění zavazadel. Velmi výhodné je pojištění i storna pro případ, kdy byste nečekaně potřebovali z oprávněného důvodu zrušit odjezd. Dojde pak k úhradě poplatků cestovní kanceláři za stornování zájezdu. Vyplatí se vám cestovní pojištění, jehož součástí jsou asistenční služby. Máte tak zajištěny třeba překladatelské a tlumočnické služby, administrativní a právní služby, přepravu do zdravotnického zařízení, repatriaci pacienta zpět do Česka i převoz tělesných ostatků v případě úmrtí.

Které cestovní pojištění je nejvýhodnější?

Zvolit si to pravé cestovní pojištění není snadné. V široké nabídce pojišťoven se můžete rychle ztratit. Při výběru cestovního pojištění neupřednostňujte za každou cenu nejlevnější variantu. Hledejte takovou nabídku pojištění, která nejvíce vyhovuje vašim potřebám. Zohledněte způsob dopravy, specifika zvolené destinace a zdravotní stav sebe a svých blízkých.

Vybíráme pojišťovnu

Raději preferujte nabídky renomovaných pojišťoven, které si nemohou dovolit ohrožovat svou pověst nekvalitními službami. Doporučit lze třeba pojištění u Allianz, ČSOB Pojišťovny, Wüstenrot nebo AXA Assistance. Lpíte-li na nízkých výdajích, vyjde vás nejlevněji např. cestovní pojištění u pojišťovny Slavia. Třeba pojištění Balíček na cesty pro jednu dospělou osobu na 14denní dovolenou v Evropě vás vyjde zhruba na 252,- Kč. Sjednat pojištění můžete nejen osobně, ale i přes internet. Ušetříte tím čas.