Praha plná “naplavenin”. Pražané se stěhují z hlavního města

0
943

Stěhování Praha je atraktivním tématem mnoha diskuzí. Stále více a více platí, že hlavní město už není plné rodáků, kteří zde vykoukli na svět, ale je plná takzvaných “naplavenin” čili lidí, kteří se sem přestěhovali během svého života. Většinou se sem lidé stěhují za prací či za atraktivnějšími podmínkami k životu. Jiní zase touží po tom ruchu velkoměsta, který ve svém původním bydlišti nezažívali. 

Podle posledních statistik je hlavní město doslova “nacpané k prasknutí”. Neustále platí, že v Praze přibývá množství obyvatel. Jenom během jednoho čtvrtletí přibývá i deset tisíc občanů, kteří shání ubytování v hlavním městě České republiky. I když nyní může člověka napadnout, že lidé zanedlouho nebudou mít, kde bydlet, pravdou je, že stejně, jako lidí v Praze přibývá, tak jich také ubývá. 

Pražané se z hlavního města stěhují

Je velice zajímavé pozorovat onen koloběh, se kterým se hlavní město dnes a denně potýká. Mluvíme o tom koloběhu, v němž do Prahy přijíždí hromada lidí z jiných koutů republiky, ovšem odjíždí z ní ti, kteří se v hlavním městě narodili. 

Možná se to ale dá očekávat. Je známo, že lidé žijící na vesnici touží po ruchu velkoměsta a na druhou stranu lidé žijící ve velkém městě se snaží uchýlit se na venkov, protože toho ruchu velkoměsta už bylo až příliš mnoho. 

Lidé přichází a zase odchází

Každým rokem v Praze přibyde podle statistik i několik desítek tisíc obyvatel. A jak již bylo zmíněno, může se tato suma jevit jako opravdu obrovská a možná až přestřelená. Jenže pravdou je, že se i několik desítek tisíc lidí z Prahy odstěhuje. Zatímco někdo míří do úplně jiné části republiky, jiný míří za hranice města s tím, že bude do práce dojíždět. 

Ptáte se, proč i přes tuto skutečnost je v Praze “lidí jako smetí”? Důvodem je to, že se v hlavním městě více lidí narodí, než zemře.