Podvody spojené s binárním obchodováním + příklad Binatex

0
1853

Binární obchodování je díky jednoduchému principu oblíbenou obchodní metodou. Jedná se o zcela legální obchodní instrument, který můžete obchodovat u regulovaných a licencovaných brokerů. I přesto existuje mnoho podvodů, které jsou s obchodováním binárních opcí úzce spjaté.

Regulační orgány u brokerů na binární opce podvody  netolerují, a proto je vhodné obchodovat u regulovaných a licencovaných brokerů. Podvody ze strany brokerů, jako je manipulování s cenami nebo znemožňování výběru, nejsou ale ani zdaleka jedinou hrozbou, se kterou se zejména začínající obchodníci mohou setkat.

Obchodní programy a „zaručené“ strategie

Vůbec nejčastěji se můžete setkat s podvodnými projekty, které doporučují obchodovou binární opce a slibují vysoké a rychlé zisky. Tyto podvodné projekty se sice mohou lišit, ale většinou jsou si velmi podobné. U těchto podvodů vám nikdo peníze neukradne, ale informace, které na podvodných webech získáte, mohou vést ke ztrátě vašeho kapitálu.

Obvykle se na podvodnou webovou stránku dostanete nechtěně, protože se šíří formou emailového spamu nebo jako vyskakovací reklamní okna. Na podvodném webu je obvykle registrační formulář a poutavé video (popřípadě text), ve kterém vymyšlený obchodník popisuje, jak se stal milionářem a jak je nyní řada na vás.

Nejčastěji podvodníci doporučují obchodovat podle nějakého obchodního robota nebo jednoduché strategie. Doporučovanou metodu si ale nemůžete otestovat na demo účtu a navzdory slibům o vysoké úspěšnosti je doporučovaná obchodní metoda ztrátová. Podvodníci chtějí, abyste měli strach, že kvůli velkému zajmu můžete o jejich nabídku brzy přijít, a rychle jste se zaregistrovali. Proto je téměř vždy na podvodné webové stránce uvedeno, že přístup k programu získá jen omezený počet lidí. To je ale jen jedna z mnoha lží, které u těchto podvodů najdete.

Pozor na podvodné brokery

Podvodníkům jde o to, aby se co nejvíce lidí zaregistrovalo u jimi doporučovaného brokera. To, zda brokeři o těchto podvodných webových stránkách vědí nebo se na nich dokonce podílejí, je otázkou. Často se ale jedná o neregulované brokery nebo brokery se špatnou pověstí.

Binatex jako ukázkový příklad

Před několika dny upozornila tuzemská ČNB na jednu z brokerských společností, která působí na českém trhu nelegálně – jedná se o kyperskou společnost Binatexia LTD. Tento broker nevlastní povolení od tuzemského regulátoru ani jiné autority z EU. Společnost Binatex je navíc propagována prostřednictvím lživých kampaní a na svém webu uvádí nepravdivé informace.

Výběr kvalitního brokera hraje důležitou roli. Mezi nejznámější licencované brokery v Česku patří společnosti StockPair, NobleOption nebo IQ Option . Ze zmiňovaných brokerů začínající obchodníky nejvíce zaujme pravděpodobně IQ Option a to díky nízkému požadovanému vkladu a vysokému zhodnocení. I přesto vyžaduje obchodování u IQ Option zkušenosti a znalosti, protože bez nich je šance na ziskové obchodování nulová.