Pocení v létě: jak mu zabránit, aby vám neotravovalo život?

0
1073

Teploměr ukazuje třicet stupňů ve stínu, na nebi není jediný mráček a vy cítíte, jak vám po čele stékají čúrky potu. V podpaží už máte dva velké zpocené koláče a v podprsence skoro potopu. Takové chvíle zná asi každá žena a jistě se shodneme na tom, že pocení je jedna z věcí, která nám kazí celkový dojem z hřejivého léta. Nabízí se otázka, zda se dá nepříjemnému pocení, které nám otravuje a sužuje život, nějak zabránit. A odpověď? Tu hledejte v dnešním článku!

Jak zabránit pocení 

Ufff! Co bych dala za to, abych se teď tak strašně nepotila! Taky jste si někdy řekli podobnou větu, když jste jela domů hromadnou dopravou, seděla za stolem ve své kanceláři nebo se seznamem v ruce pobíhala po obchodě a snažila se nakoupit vše, co jste si tak pečlivě zaznamenala na papírek? V tom případě jste tu správně. A nebojte se – jedeme v tom všechny!

Pojďme si teď prozradit fígle, s jejichž pomocí omezíte nepříjemné pocení a s ním spojený nepříliš vábný odér, kterého se všechny tolik děsíme.

Kvalitní oblečení z přírodních materiálů

Pokud jste až do dnešního dnes nadzdviženým obočím pokukovala po jiných ženách – možná i mužích – oblečených v bavlněných tričkách nebo šatech ze lnu, od dnešního dne budete vědět, že ony moc dobře věděly, co dělaly. Přírodní materiály jsou v horkém létě to nejlepší, co svému tělu můžete dopřát. Na rozdíl od umělých tkanin a syntetiky umožňují pokožce dýchat, ta se logicky tolik nepotí a vy se tím pádem cítíte lépe.

Světlé barvy hrají prim

Určitě víte, že černá barva přitahuje sluníčko. Ono si stačí vyjít ven v černém tričku nebo šatech a už po pár minutách začnete svého rozhodnutí litovat. Nejen černá barva ale způsobuje, že se ve zvoleném outfitu více potíte – dělají to všechny tmavé barvy a my vám radíme, abyste se jim v létě vyhýbali co možná nejširším obloukem. Místo toho dejte přednost světlým barvám a vůbec se jich nebojte.

Čím méně oblečení, tím lépe

Samozřejmě po vás nechceme, abyste šla do práce v plavkách nebo si do města vyrazila nahoře bez. To bychom byli blázni, ale muži by to určitě ocenili – o tom žádná. Máme spíše na mysli, abyste vymýšleli takové outfity, které jsou složené z co možná nejmenšího počtu oblečení. Vrstvení je sice v módě, ale nechte si ho na podzim nebo na zimu. V létě si vystačíte třeba jen s overalem, to je skvělý letní kousek slibující maximum pohodlí!