Pár důvodů, proč studovat jazyk

0
1538

Ať je Vám pět nebo devětadevadesát let, pro jazykové školy platí, že jste v nich vítáni. A co víc, přesvědčíte se o tom, že studium jazyků může být zábava, a dokonce i forma odpočinku. Při studiu jazyka můžete relaxovat od jiných studijních a školních povinností, můžete u něj odpočívat od dětí (zvlášť v období letních prázdnin máte o důvod víc žádat o hlídání babičky a dědečky), nebo u něj můžete odpočívat třeba právě naopak od školou osvobozených vnoučat. Tady je pár dalších důvodů, proč se jazykové kurzy vždycky hodí.

Studium jazyka Vás bude motivovat

Zvlášť v létě je snadné upadnout do módu nicnedělání, protože je přece děsný pařák, je období prázdnin, a co víc, v letních měsících se neučí ani školou povinní. Proč tedy něco dělat dobrovolně, že. Ale víte co? Právě to, že děláte něco dobrovolně, něco užitečného, něco sami pro sebe – co Vás obohatí, s sebou přináší ten nejlepší pocit.

A když do toho namočíte i kamarády, může z toho vzniknout docela slušná „hecovačka“ – tak schválně, zkuste si slíbit, že když letos o prázdninách máknete a přihlásíte si kurz italštiny, zaletíte si na podzim na víkend do Říma. Nebo další léto v partě na týdenní dovolenou.

Nechce se Vám do Itálie, ale dovolenou u moře nechcete vynechat? Pak Vás jistě zachrání španělština pro začátečníky. Objednat si chutnou španělskou paellu v plážové restauraci už pro Vás nebude problém.

Studium jazyka Vám pomůže v cestě za lepší kariérou

Motivací ke studiu jazyka však nemusí být jen týdenní dovolená nebo snaha překvapit kamarády kolem sebe. Ba naopak. Velmi seriózním důvodem ke startu s novým jazykem jsou mnohdy kariérní důvody.

Zvlášť v dnešní době je důraz na jazykové znalosti při nabírání zaměstnanců větší a větší. A jestliže už práci máte, jazykové kurzy Brno Vám mohou pomoci za vykročením k lepší pozici.

Musíte komunikovat se zahraničními partnery, ale nikdy se u toho necítíte tak jistě, jak by bylo potřeba? Kurz angličtiny, ať už skupinový nebo individuální, Vám pomůže sebevědomí při komunikaci v cizím jazyce získat.

Studium jazyka Vám pomůže při cestách do zahraničí

Dobře. Týdenní dovolenou zvládnete i se základním slovníčkem, případně lámanou angličtinou. Mezi jeden z nejčastějších snů všech lidí však patří vycestovat do zahraničí na delší dobu.

Získat zkušenosti. Životní, ale i ty pracovní. Může Vám být osmnáct a po prázdninách se chystáte rozjet au-pair kariéru v Kalifornii. Jste student a byla Vám nabídnuta dlouhodobá zahraniční stáž.

Nebo třeba můžete mít perspektivní práci, skvělou pozici, která se přece neopouští. Ale vy už toho máte dost, toužíte po změně, chcete na čas vystoupit ze své komfortní zóny a procestovat svět.

Prodat auto a sušičku a koupit si karavan. Cestování za zkušenostmi může mít různé cíle. Vždycky je však předpokladem alespoň určitá jazyková vybavenost, abyste v dané zemi neztroskotali hned po výstupu z letadla (nebo karavanu).

Jazyková škola Pelican s Vámi nebude sedět v letadle, hlídat Vám tepovou frekvenci a pravidelně kontrolovat, jestli pod náporem přílivu nových pocitů z nadcházejících zkušeností ještě dýcháte. Ale víte co?

Vlastně tam celou dobu tak trošku bude stát za Vašimi zády. Za každým slovíčkem a správně gramatickou větou, která Vám může dopomoct třeba k tomu vysněnému zahraničnímu zaměstnání nebo získání nové party kamarádů.

A věřte, že kamarádů, zejména těch zahraničních, opravdu není nikdy dost.