Pánské košile, kraťasy, mikiny a tepláky

0
1366

Pánské košile – přežitek nebo módní prvek?

V posledních letech pánské košile opět přebírají své právoplatné místo v pánském šatníku. A to zejména díky tomu, že drží krok s postupujícími módními trendy a přizpůsobují se pozměněným tvarům pánského oblečení.

Nedávný vývoj v oblasti pánských košil odráží jednak pokrok v oblasti výrobních technologií, ale zejména rostoucí potřeby a požadavky trhu. To, co původně začalo jako čistě funkční součást pánského oděvu, se postupně proměnilo v určující stylový prvek.

Pánské košile – víte jak na to?

Při volbě správné pánské košile je zásadní vybrat ten nejvhodnější střih. Ani nejjemnější detail a nejkvalitnější materiál nedokážou zakrýt špatně padnoucí střih. V současné době jsou k dispozici střihy pro jakýkoliv typ postavy.

Klasický střih, tedy to, co si oblékali naši otcové či dědečci, je charakteristický tradiční siluetou, což znamená, že nabízí pohodlí a také velkou mobilitu. Je ideální pro všechny, kdo by nikdy neoblékli košili bez saka nebo vesty. A kromě toho je to nejlichotivější střih pro muže, kteří potřebují elegantně skrýt narůstající bříško.

Naopak mladí a štíhlí lidé se často snaží svým vzhledem co nejvíce odlišit od svých rodičů a starší generace vůbec. Módní variantou je slim fit košile, která je sice méně pohodlná a často i lehce omezuje v pohybu, ale obvykle zaujme výraznějším designem. Je absolutně ideální bez saka, bundy či vesty a ve spojení s džínami působí elegantně, ale dodává i lehce sportovním dojmem.

Přijatelnou variantou, která krásně zapadá mezi klasickou a vyštíhlenou variantou je Modern Fit, což je střih, nabízející to nejlepší z obou typů. Silueta v pase může být lehce zúžena, ale projmutí není tak velké, aby ubíralo na pohodlí. Lze ji bez problémů obléci v kombinaci pouze s kalhotami, bez jakéhokoliv dalšího svrchního kusu oblečení.

Pánské košile jsou velmi variabilní

Pánské košile skýtají nesčetné množství možností jak je nosit a vypadat dobře. Z toho je jasné, že výše uvedené rozdělení je čistě teoretické. Každý si může najít svůj vlastní styl.

Důležitým prvkem u košile jsou kapsy. Formální styl kapsy popírá. Košile s kapsami najdete tedy v kategorii neformálních, ale současně jsou mnohem praktičtější. Nicméně, prošívání, potisk nebo různé designové prvky, jako knoflíčky, kovové ozdoby nebo kožené nášivky, mohou z běžné kapsy, určené pro ukládání drobných věcí, udělat ten nejvýraznější prvek celé košile.

Když zapomenete na obleky, smokingy a společenské příležitosti, zbývají košile vhodné pro nošení do zaměstnání nebo pro volnočasové aktivity. Tady je nabídka velmi široká, protože módní trendy jsou v tomto směru hodně kreativní.

Oblíbené sportovní košile musí být pohodlné a hlavně z nemačkavých a prodyšných materiálů a je s nimi velmi úzce spojeno označení nedbalá elegance.

Mladí lidé si v poslední době také oblíbili košile ve vojenském stylu, které reprezentují stále oblíbený army styl. Nárameníky, kapsičky na prsou, pohodlný střih, prodyšný a pevný materiál – to je stručná charakteristika těchto košil, které jsou nejčastěji jednobarevné ve vojenských odstínech, nebo jsou nabízeny v maskáčové úpravě. Kombinujte je s džínami a pevnými koženými botami a celkový dojem bude opravdu působivý.

Do podobné kategorie spadají tzv. safari košile, praktické, pevné a nemačkavé, které hlásí návrat na módní scénu. Ty jsou naprosto ideální třeba pro výlety do přírody. Přidejte kalhoty a boty ve stejném přírodním zbarvení a dokonalý Safari Look je na světě.

Svět košil je prostě pestrý a rozhodně se v něm nebudete nudit.