Paddleboarding se psem

0
1799

Vzít s sebou svého psa na nafukovací paddleboard může být pro Vás i Vašeho pejska úžasné dobrodružství. Trik je v tom, mít pejska dobře trénovaného předtím, než jej vezmete na vodu. Ideální je začít postupně už na zemi, kde začnete zvykat svého psa na paddleboardové prkno. Čím víc času strávíte tréninkem, tím dřív s ním můžete vyrazit na vodu.

Níže je 5 kroků, které Vám s tím pomohou:

Nechte paddleboard doma nafouknutý

Po dobu 1 týdne nechte svůj nafukovací paddleboard doma, ideálně na místě, kde to má Váš pejsek rád. Hlavním důvodem je pomoci pejskovi si zvyknout na paddleboard. Aby jej viděl jako zábavnou a bezpečnou věc, které se nemusí bát.

Nechte nejdříve svého psa udělat si vlastní průzkum paddleboardu. Pravděpodobně jej začne očuchávat a možná se odváží na něj vyskočit a projít se po něm.

Umístěte na SUP pamlsek

Asi po dni, kdy dáte svému pejskovi čas si na nafukovací paddleboard zvyknout na něj umístěte nějaký pamlsek tak, aby se musel projít po prkně, když ho chce získat.

Jakmile bude na boardu, dejte mu tam další pamlsek. Pak jej požádejte, aby se posadil a opět ho odměňte. Tento postup provádějte pravidelně po celý den. Pokud se Vám zdá, že se Váš pes stále necítí na prkně v pohodě, celý proces můžete prodloužit.

Jakmile se Váš pejsek na board už bude těšit v honbě za pamlskem, pokračujte dál.

V okamžiku kdy pejsek porozumí principu, že když si na prkno sedne dostane pamlsek, bude to pro něj zcela nový zážitek. Snažte se z toho cvičení udělat zábavu, aby měl paddleboard rád.

V dalším kroku, kdy už Váš pejsek pohodlně sedí na nafukovacím paddleboardu, oblečte mu jeho záchrannou vestu a pokračujte v procesu. Cílem je, aby si spojil oblečení vesty a sednutí na paddleboard s odměnou.

Speciální příkaz pro nástup a výstup

Zvláštní povel, který budete trénovat během tohoto procesu při naskočení na paddle board a seskočení je velmi důležitý.

Pokud by měl Váš pejsek vyskočit z prkna, protože uvidí kachnu. Může Vás při skoku do vody vzít s sebou.

Proto použijte pro naskočení na paddle board zvláštní příkaz, který bude vázaný na odměnu. Pro seskočení z prkna postupujte stejně.

Když Váš pejsek seskočí z boardu předtím, než zavelíte – nedostane žádnou odměnu. V tomto případě požádejte svého psa, aby se vrátil, sedl a zůstal. Postupně budete moci prodloužit dobu, po kterou budete pejska nechávat sedět na paddleboardu než ho požádáte o seskočení.

Procvičujte sezení, stání i pádlování spolu se svým psem

Už Váš pejsek sedí pohodlně na svém místě na paddleboardu? Teď můžete začít trénovat s ním přímo na prkně.

Požádejte svého psa, aby si naskočil a sedl si přesně na své místo. Pak se posaďte na prkno za svým psem. Dejte mu další pamlsek, když zůstane sedět před Vámi.

Když je spokojený, zkuste si stoupnout a trochu houpat prknem tam a zpět. Někteří psi jsou na tohle lepší než jiní, takže pokud má Váš pejsek s tímto potíže, stačí jít v procesu zpět a zpomalit.

Snažte se udržet pozitivní vztah pejska k nafukovacímu SUP a odměňování versus žádný pamlsek, když neposlechne.

Po tomto kroku, můžete vyzkoušet přidat nanečisto i pádlo na paddleboard a další vybavení jako jsou neoprenové boty, oblečení a rukavice z neoprenu. Zatímco budete stát a pádlovat kolem pejska, musí si tomuto přivyknout.