Oversized móda je stále častěji skloňovaným pojmem, o který se zajímají ženy a dívky napříč všemi věkovými kategoriemi. Možná si i vy na kousky laděné do oversized stylu brousíte zuby, ale zatím jste nenašli odvahu začít je nosit. A není to škoda? Vždyť se není čeho bát!

Nadměrná móda vám učaruje

Oblečení nadměrných velikostí se stalo hitem. Objevuje se všude kolem nás, kdy se na nás z výloh usmívají oversized svetry, kabáty, bundy, halenky i kalhoty. Nutno dodat, že oversized móda není určená pouze pro ty, kteří mají silnější postavu a za volnější oblečení chtějí schovat svoje nedostatky. Při správném výběru může nadměrné kousky nosit úplně každý!

Troufnete si ji nosit?

A co vy? Troufnete si nosit oversized módu, nebo se budete držet spíše v ústraní? My se přikláníme k tomu, že byste to měli alespoň zkusit. V řádcích níže vám poradíme, kde všude a jak se nadměrné velikosti nosí. Určitě najdete spoustu inspirace!

1.      Svetry slibující maximum pohodlí

Jako první zmíníme svetry, které si určitě oblíbíte pro jejich pohodlí. Oversized modely vám nabídnou doposud nepoznaný komfort, nehledě na to, že jsou shovívavé k postavě a hravě zakryjí nějaký ten nedostatek. Umíme si moc dobře představit oversized svetr ve spojení se slim džíny – to by vypadalo parádně!

2.      Šaty, ve kterých si budete užívat

Co byste řekli na oversized šaty, ve kterých si užijete každý krok? Maxišaty vám učarují, protože jsou příslibem ležérního a bohémského stylu, dají se nosit jak k vodě, tak i do města nebo na rande. Zvolíte-li nějaké nadměrné šaty s viditelným a hodně výrazným potiskem, můžete si být jisté, že vás okolí určitě nepřehlédne!

3.      Volné kalhoty pro každou postavu

Ať jste tenká nebo silná, pořiďte si do svého šatníku minimálně jedny oversized kalhoty. Podle nás jsou jednoznačně tzv. must have, který by neměl chybět žádné moderní ženě nebo dívce. Pokud si obléknete široké kalhoty, zvolte k nim úzký top. Vytvoříte tak kontrast, který bude lahodit oku.