Ostrov Hvar v srdci Jadranu

0
1539

Ostrov Hvar je prozářený sluncem a leží v srdci Jadranu. Slunce, dobré víno, čisté moře a modré levandulové porosty, to vše charakterizují ostrov Hvar. Nechte se proto zlákat jeho výjimečně slunným podnebím, kouzelnou svěží zelení a opravdu nevšední krásou přírody. Poznávejte romantické zátoky a kouzelné historické památky ostrova Hvar. Ostrov Hvar leží tak trochu stranou od toho všeho pobřežního ruchu a přesto je dostatečně blízko něj. Od Splitu jej dělí pouze ostrov Brač. Chorvatsko je nádherná země a ostrov Hvar patří k jeho nejčastěji navštěvovaným místům.

Ostrov Hvar

Krása, která provází ostrov Hvar doslova na každém kroku, reprezentuje mnoho kulturních vrstev. Byl osídlen dokonce již v pravěku. Opravdu výrazné stopy zde zanechali zejména řečtí kolonisté, Ilyrové anebo Římané. Dodnes jeho mnohé historické památky doslova okouzlují přijíždějící návštěvníky. Středoevropany nejvíce přitahuje zejména stálé a slunečné podnebí, jelikož na tomto ostrově téměř nikdy neprší. Proto se zde daří zejména citrusům, olivám, fíkům nebo třeba i svatojánskému chlebu. Zdejší vzduch je prostoupen opojnou vůní bylin. Nechte se tedy okouzlit romantickou atmosférou města Hvar nebo si naopak dopřejte proslulou pohostinnost krásného letoviska Jelsa.

Ubytování na ostrově Hvar

V prostředí výjimečných přírodních krás si můžete vychutnat zejména klid a koupání v křišťálově průzračných vodách Jadranu, které Chorvatsko nabízí. Na ostrově Hvar také naleznete kouzelné osamělé zátoky a velké množství historických památek v osadě letoviska Stari Grad. Pro ubytování na ostrově Hvar lze najít ve zdejších apartmánech či hotelech. Ostrov Hvar nabízí také příležitosti pro aktivní dovolenou. Kromě poznávání kultury a historie ostrova Hvar, můžete podnikat také výlety na nedaleké ostrovy Brač, Korčula a Mljet. Výlet si můžete udělat i na poloostrov Peljlešac nebo se vydat na cestu do neodolatelného Dubrovníku či Splitu. Na Hvaru najdete i hodně cyklostezek a k tomu spoustu dobrého dalmatského jídla.