Oslavte Halloween stylově dobrým hororem!

0
1342

Halloweenský večer připadající každoročně na 31. říjen patří k ideálním příležitostem ke shlédnutí nějakého dobrého hororu. Pro milovníky tohoto strašidelného žánru jsme připravili několik tipů na skvělé filmy. Jistě vás některý z nich zaujme.

Les sebevrahů

Hororový snímek z roku 2016 nás zavede do nechvalně proslulého japonského lesa Aokigahara. Ten je opředen nespočtem legend o démonech a patří k oblíbeným místům pro skončení života. Do lesa sebevrahů se vypraví Sára, která zde pátrá po svém ztraceném dvojčeti. Na cestě ji doprovází novinář Aiden a místní průvodce Michi. Blížící noc však přiměje Michiho nechat zbytek výpravy lesu napospas. Noc je totiž časem, kdy duše mrtvých nemilosrdně pronásledují každého, kdo se odvážil vstoupit do jejich lesa.

Smrt ve tmě

Tříčlená skupinka mladých zlodějů se rozhodne vykrást dům osamělého slepce, který prý vlastní obrovské bohatství. Jenže slepec není tak bezmocný, jak si mysleli. Jde o válečného veterána, který si umí se zloději poradit. Když zhasne světlo v domě, začíná pro zloděje děsivá hra o život. Film je z roku 2016 a při jeho sledování se rozhodně nudit nebudete.

To

Pokud patříte k fanouškům mistra hororu Stephena Kinga, jistě vás potěší nové filmové zpracování jeho legendárního románu To z roku 2017. Děsivé To neboli vraždící klaun Pennywise touží zabíjet. Hrůzná podívaná začíná.

Suspiria

Jedná se o první díl dnes již kultovní trilogie Tři Matky. Temné síly chtějí ovládnout Zemi a přinést zkázu. Číhat mohou kdekoliv. Suspiria nás zavede do baletní akademie, do níž zavítá talentovaná Suzy Bannion. Jenže tady číhá na nevinné oběti na každém rohu hrůzostrašná smrt. Film z roku 1977 se dočkal remaku v roce 2017.

Babadook

Tento film z roku 2016 není klasickou duchařinou, což mu nikterak neubírá na děsivosti a napětí. Jedná se o psychologický horor. Příběh vypráví o malém Samovi, který po smrti otce žije jen s matkou. Chlapec se velmi bojí strašidel. Matka se ho snaží uklidnit předčítáním pohádek před spaním. Jednoho dne objeví knihu Pan Babadook, která vypráví o strašidelné postavě trýznící obyvatele domu. Postupně se ukazuje, že strašidla možná existují. Jen mají jinou podobu než jsme si představovali. Co když je neviditelný Babadook personifikací zloby a žalu, která se ukrývá v nás?