Novinky v zabezpečení aut

0
2749

Každé auto by mělo být správně zabezpečeno, obzvláště nemáte-li ho v garáži. A pokud již přece jen nějaké zabezpečení či kvalitní autoklíče vlastníte, je také dobré se v této oblasti orientovat. Zabezpečení je důležitou součástí vašeho automobilu, dbejte, ať o něm víte vše a neztrácejte přehled. V současnosti se v mnoha ohledech zajištění aut proti krádeži zdokonaluje, a tak je důležité vybrat to nejlepší pro vás a váš klidný pocit, zvláště není-li garážované. A jaké jsou tedy novinky v oblasti zabezpečení aut?

GSM zabezpečení

Zajímavou ochranou vašeho auta díky sms zprávám je GSM zabezpečení. Ze svého mobilního telefonu zašlete SMS na speciální zařízení, a to vám vrátí zpět SMS s GPS souřadnicemi. Díky nim si pak můžete zjistit polohu ve svém mobilním telefonu (máte-li připojení k internetu) a ve svém PC na Internetu (servery mapy.cz, Google Maps a jiné) nebo ve své GPS navigaci zadáním souřadnic. Máte tak stálý přehled nad vozidlem a okamžitě zjistíte polohu vozu dle mobilního telefonu. Pokud vám s autem bude někdo manipulovat nebo vám ho budou odtahovat, ihned obdržíte kontrolní sms.

Alarm s GPS satelitním zabezpečením

Výborným zajištěním vozu jsou jak jinak než alarmy. Alarmy vám namontují s plovoucím kódem, s digitální technologií, s ultrazvukovými čidly a GPS online sledováním. Satelitní zabezpečení je jedna z novějších technologií, a co vám může nabídnout? Mimo online sledování také zjištění aktuální pozice vozidla, historie pohybu a poplach při opuštění pozice. Alarmy se mimo jiné montují už většinou také s imobilizérem. Funkce imobilizéru je v tom, že v autoklíči je uložen elektronický kód, který při správné funkci celého systému „odemkne“ řídící jednotky a umožní vozidlu nastartovat. Horší je, když se řídící jednotka zasekne a auto se neodemkne. Imobilizér pak musíme odblokovat.

Odblokování imobilizéru

V případě, že některé z řídících jednotek systému imobilizéru přestane fungovat a je potřeba ji vyměnit za jinou, musí se přizpůsobit ostatním jednotkám ve voze. Kód imobilizéru je nutný také pro přístup k podrobným nastavením ve vozidle, jako je přizpůsobení nových klíčů, úprava konfigurace atd. v závislosti na typu vozidla. Tento kód je dodáván při koupi vozidla na přívěšku připevněném na klíčích popř. jako karta.

Pískování skel

Zajímavou ochranou auta je také označení všech skel. Takto znehodnotíme vozidlo, aby nebylo pro zloděje zajímavé, a rozhodně se mu pak krádež nevyplatí.Každý, kdo z vás musel z jakékoli příčiny přesklít celý automobil ví, že to přišlo řádově na dvacet a více tisíc korun. O tyto peníze zloděj nutně přichází, pokud odcizí vozidlo s označenými okny. Zloděj většinou nemá jinou možnost, nežli provést výměnu oken za zcela nová.

V oblasti alarmů automobilů je teď novinek více, ale zaleží na kvalitě systémů a na vašem uvážení, které zabezpečení bude pro vás to nejlepší a nejvhodnější. V tomto ohledu si nechejte určitě poradit, ať se rozhodnete správně. A samozřejmě se zajímejte o novinky.