Než vyrazíte na cestu se psem

0
1443

Kdekdo má doma domácího mazlíčka, díky kterému není sám a který je jeho nejlepším přítelem. Drtivá většina lidí vlastní pejsky, jelikož to jsou přátelé na velkou část života, kteří nás nezradí a jsou stále při nás. Zatímco u někoho vyhrávají menší plemena, u jiných vedou jednoznačně plemena velká. Ať už jste milovníkem jakýchkoli psích plemen, nevyhnete se cestování s nimi. Nejhorší jsou dlouhé cesty v autě, které ne každý pejsek snáší dobře. Abyste cestu přežili všichni ve zdraví, máme pro vás pár tipů, na něž je nutné přihlížet, než se vydáte na cestu se psem.

Před každou cestou pejska vyvenčete

Před každou cestou v autě nebo ve veřejné dopravě pejska vyvenčete. Pro pejska jsou automobily, metra nebo tramvaje stísněnými prostory, v nichž se nemusí cítit dobře, naopak se mohou cítit nervózně a mohou se tak například pomočit. Je proto nejlepší, když pejska před jakoukoli delší cestou vyvenčíte. Jen tak předejdete případné nehodě.

Nedávejte pejskovi těsně před cestou najíst

Pejsek by samozřejmě neměl být o hladu, ale také by neměl pozřít jídlo těsně před cestou. Jedna ostrá zatáčka a je nadělení na světě. Nechte pejska raději vytrávit, také se vám nejezdí dobře s plným žaludkem nebo snad ano? Pejskovi můžete případně na cestu sbalit pár pamlsků, které si nachystáte do praktického pamlskovníku. Ty mu dávejte za odměnu při slušném chování.

Vezměte s sebou dostatek vody

Ať už cestujete automobilem nebo tramvají, je nutné mít u sebe dostatečné množství vody. Pejsek nesmí být dehydratovaný, neprospívá to jeho zdravotnímu stavu. Mějte s sebou proto vždycky láhev neperlivé vody či vody natočené z kohoutku a při případných pauzách mu dávejte napít.

Investujte do vybavení

Nezapomínejte na psí vybavení, které vám může cestování se psem značně usnadnit. Máme na mysli například investici do pelíšků pro pejsky, které umístíte na sedačku auta, nebo máme na mysli klokánky či tašky, do nichž menší plemena psů dáte, když se budete přepravovat metrem nebo tramvají.

Vybavení pro psí společníky najdete také v internetovém obchodě iridog.cz.