Zatímco při výběru řemeslníka se lidé většinou obrací na známé, aby jim doporučili někoho, kdo se jim osvědčil, jsou oblasti, kde to není tak snadné. Týká se to například právě advokátů. Advokátních kanceláří je celá řada, zájem o studium práva je v naší zemi stále velký, a tak školy opouští spousta absolventů hledajících uplatnění. Lidé chtějí kvalitu za rozumnou cenu a nezáleží na tom, zda právě chtějí koupit novou sekačku či potřebují právní pomoc. Čím se tedy řídit, když jste v tomto ohledu nezkušení, by vám mohl poodhalit tento článek.

Hlavně žádný začátečník

Co si řekne snad každý hned při zadávání klíčových slov do vyhledávače na internetu? Nejčastěji zadávané spojení bude advokáti Praha a první myšlenka, jen žádný nezkušený začátečník. Tak v první řadě, vyhledávat dle místa vašeho bydliště by opravdu nebylo rozumné, ať skutečně je místem, kde poptáváte advokátní kancelář Praha nebo bydlíte na druhém konci republiky. Začít velkým městem není špatná taktika. V Praze je samozřejmě velká konkurence a tudíž i velký výběr a tlak na ceny právních služeb. Soud beztak bude probíhat v okrese, kde jste trvale hlášeni a s právníkem můžete snadno konzultovat postup po telefonu či mailu. Co se ale začátečníků týká, nezatracujte je! Každý někdy začínal, a i renomované advokátní kanceláře berou pod svá křídla absolventy, aby z nich vychovali schopné advokáty.

Dejte na první dojem

Vybrali jste si advokátní kancelář, které věříte, že vás bude nejlépe zastupovat ve vaší záležitosti? Pokud bydlíte daleko od sídla vámi zvolené kanceláře, obětujte trochu času a na první schůzku s vaším advokátem se vydejte osobně. Je důležité poznat se osobně, vzájemná důvěra hraje zásadní roli a jen těžko ji získáte po telefonu. Další jednání mohou probíhat přes e-mail či telefon, ale měli byste vědět, kdo stojí na druhé straně a bude vás zastupovat v boji za vaše práva.