Nastává revoluce v digitální době telekomunikací

0
990

Telekomunikace budou hrát klíčovou roli při uskutečnění změn v oblasti vzdělávání, trávení volného času i v pracovním životě. „Je mi potěšením být toho součástí“, říká partner DRFG TELCO a generální ředitel společnosti Suntel Roman Řezníček.

Díky výstavbě a stěhování do nových administrativních prostor dokáží efektivněji zpracovávat objednávky a bezpečněji ukládat digitální data. Této pozitivní změny si všimli i jejich klienti. Nové administrativní a logistické sídlo společnosti Suntel se nachází ve Zlíně. Umožňuje jim kvalitnější organizaci zaměstnanců, díky nimž plní své cíle. Jednotlivé pracovní útvary jsou momentálně umístěny tak, aby jejich vzájemná kooperace probíhala co nejhladším způsobem.

Během loňského roku se firmě Suntel dařilo na zahraničních trzích a docházelo k rozšiřování služeb.  Například ve Švýcarsku proběhlo úspěšné výběrové řízení u mobilního operátora Salt. S dalšími dvěma společnostmi upgradují klientovu síť v rámci „full turnkey“ projektu. Modernizace LTE sítě probíhá také pro operátora Swisscom.

„V Německu spravujeme pro operátora Vodafone preventivní kontrolu a údržbu základnových stanic. Na Slovensku jsme se pustili do modernizování servisu stanic pro operátora O2 Slovensko a dalšího slovenského operátora 4ka. Zahájená byla také spolupráce se společností Towercom,“ uvádí Řezníček.

„Naším cílem na českém trhu je vybudování jednotné sítě.“

V České republice jsou leaderem v oblasti výstavby sítě pro Vodafone. Spolupracují s firmou CETIN, která je provozovatelem největší sítě pokrývající celé naše území. Ve fixní části sítě CETIN optimalizují optické a metalické sítě. Postupně budují propojení vlastní sítě Suntel Net s infrastrukturou společnosti CETIN.

Jaké má DRFG plány?

„Do května roku 2017 jsme získali na Zlínsku a jižní a střední Moravě společnosti s přibližně 32 tisíci zákazníky. Díky tomu jsme třetím největším providerem na Moravě. Plánujeme vytvořit jednotnou síť s přibližně 150 tisíci klienty a stát se tam jedničkou v této oblasti při poskytování datových služeb.“ Uvádí pan Řezníček.

Zákazníkům tak chtějí poskytnout více služeb a vytvořit tak značku, která bude synonymem kvality při poskytování péče o zákazníka, aby DRFG udržela své dobré recenze na základě dobrých zkušeností.

Investiční skupina DRFG

Investiční skupina DRFG působí především v ČR, kde má však vysoké cíle a to nejen v telekomunikacích, ale i ve zdravotnictví, energetice, financích a fondech či v oblasti nemovitostí. V čele DRFG je David Rusňák, který celé společnosti dává správný směr, aby se z investiční skupiny nestalo letadlo, ale mělo pevné základy, které budou oporou nejen pro budoucnost celé společnosti, ale zároveň byla atraktivní jak pro velké, tak i drobné investory ve finančnictví jako fondy či dluhopisy.