Může vaše elektroinstalace kdykoliv začít hořet, nebo můžete klidně spát?

0
1270

Miliony lidí po republice trápí stejný problém – zastaralá hliníková elektroinstalace. Ta může nejen ze dne na den přestat fungovat, ale také začít hořet. Pokud je na tom vaše elektroinstalace opravdu bídně, můžete nejen přijít o domov, ale i o svůj život. Jak zjistit, že se nemáte čeho bát?

Hliníkové rozvody straší ve většině paneláků i starších domů

V 70. a 80. letech minulého století byla hliníková elektroinstalace montována do rodinných domů i nově rostoucích paneláků. Počítalo se, že vydrží zhruba 30 až 40 let. A právě teď nastala chvíle, kdy je potřeba se podívat na její stav. Hliníkové rozvody mají totiž jednu zásadní nevýhodu. Dráty postupem času ztrácí kontakt, zahřívají se a hrozí vznik požáru. Tomu se dá zabránit jen pravidelnou údržbou elektroinstalace nebo její rekonstrukcí.

Díky revizi elektroinstalace se dozvíte, v jakém stavu jsou vaše rozvody

Pokud máte hliníkové rozvody, není nutné hned objednávat elektrikáře a rekonstruovat celou elektroinstalaci. Pro začátek stačí zkontrolovat, v jakém stavu dráty ve zdi jsou. Abyste si byli jistí, že můžete klidně spát, nechte si udělat revizi elektroinstalace.  Majitele bytů vyjde zhruba na 1 500 Kč a majitele domů asi o 1 000 Kč víc. Záleží samozřejmě na velikosti domácnosti. Revize elektroinstalace odhalí případné potíže dřív, než dojde k neštěstí.

Vadná elektroinstalace nikdy nevaruje

Mnoho lidí se domnívá, že pokud jim zásuvky nejiskří, tak je všechno v pořádku. To je ale omyl. Vadná elektroinstalace na sebe dopředu neupozorní. A tak se může stát, že vás jednou brzy ráno vzbudí kouř z hořícího dětského pokojíčku. Nezahrávejte si se štěstím a nechte svou elektroinstalaci prověřit odborníky. Svěřte svůj domov do rukou profíků ze společnosti E-BEST. Prověří vaši elektroinstalaci a doporučí vám další postup, abyste mohli zase klidně spát.

www.ebest.cz  

 

Přečtěte si také: Staré elektrické rozvody dnešním spotřebičům nestačí