Materiál i typ činnosti. Nejen to hraje roli při výběru sportovního oblečení

0
489

Sportovat se dá v jakémkoli oblečení, říkáte si? Pak se bohužel pletete. Protože každá sportovní aktivita vyžaduje spolehlivého společníka, který se jednotlivým pohybům zcela přizpůsobí. A právě tím je sportovní oblečení, bez něhož to tedy nejde. Proto si ho vybírejte se vší pečlivostí, abyste si k fyzické aktivitě vypěstovali ten nejlepší vztah.

Ne, opravdu design není jediným kritériem, které brát v potaz. I když je pravdou, že pokud je oblečení slušivého charakteru, rázem se sportuje s větší radostí a sebedůvěrou. Celkový vzhled by však neměl být tím hlavním, podle čeho se budete rozhodovat při výběru jednotlivých kousků, jako jsou sportovní trika nebo mikiny.

Materiál hraje roli

Jedním z klíčových parametrů je bezesporu materiál, který hraje nemalou roli. Žádný kousek, který budete mít při sportu na sobě nesmí škrábat, škrtit ani svědit. Stejně tak není dobrou volbou materiál, který se nevyznačuje prodyšností a který zůstává i po zvýšené aktivitě neustále mokrý. I z toho důvodu se nevolí bavlna, která je jinak velmi oblíbeným přírodním materiálem. Její schnutí není nijak rychlé a prochladnutí je tedy s bavlněnými kousky oblečení víc než pravděpodobné.

Na činnosti záleží

Klíčovým a rozhodujícím faktorem při výběru sportovního oblečení je také sportovní aktivita, ke které bude docházet. Obecně ale platí, že daný kousek by měl přiléhat na tělo a neměl by tak překážet v jednotlivých pohybech. Zatímco při cyklistice volíme upnuté šortky, při běhu je možné zvolit delší alternativu čili pohodlné legíny.

Pozor na sportovní podprsenky

Samostatnou kapitolou je výběr sportovní podprsenky, která obepíná ženské intimní partie. Dámy by si měly vybrat nejen správnou velikost tohoto kousku oblečení, ale důraz by měly klást hlavně na její pevnost. Je to přece jen opěra prsou a pokud by byla nekvalitní, nevyvarovali bychom se napětí ve vazech nebo bolestem zad a šíje.