Máte rádi cyklistiku? Tak vyrazte s kolem na Mallorcu!

0
1059

Patříte k nadšencům do cyklistiky, kteří si bez kola neumí představit dovolenou? V tom případě rozhodně neopomeňte navštívit Mallorcu, která je mnohými označována za jeden z cyklorájů Evropy. Důvodem je jak hustá síť udržovaných silnic a k cyklistům přívětiví řidiči, tak třeba poklidné cesty vedoucí krásnou přírodou v jihovýchodní části pobřeží. Čeká na vás i dostatek dobře sjízdných tras po rovince. Nemusíte si dokonce vozit ani vlastní kolo, na ostrově je totiž dostatek půjčoven kol. Řada cestovních kanceláří pořádá na Mallorcu cyklozájezdy, k dispozici vám jsou i zkušení cykloprůvodci.

Vlastní kolo nebo kolo z půjčovny?

Pokud se vydáte na Mallorcu na vlastní pěst, můžete narazit na potíže s přepravou vlastního kola. Mnohem výhodnější je cyklozájezd s cestovní kanceláří, která přepravu kol zajistí. Rovněž můžete využít služeb půjčoven kol, kterých je na Mallorce dostatek. V některých případech vás to vyjde levněji než plahočení se na ostrov s vlastním kolem.

Nejvhodnější cyklistické lokality

Dříve než se na Mallorcu vydáte, zvolte si vhodnou lokalitu pro cyklodovolenou. Raději se vyhněte letovisku El Arenal, které není pro pěstování cykloturistiky vhodné. Jde o totiž o lokalitu s hustou automobilovou dopravou. Chcete-li si však na dovolené užít nočního života, je El Arenal tím pravým místem pro vás. Pokud dáváte přednost cykloturistice před nočním životem, vypravte se raději na sevevýchodní, jihovýchodní či jihozápadní pobřeží. Milovníci horské cyklistiky zpravidla míří na pohoří Tramuntana.

Bez helmy ani kilometr

Při cyklodovolené na Mallorce dbejte na bezpečnost a nejezděte bez helmy. Důvodem je jak její povinné nošení a pokutování provinilců policií, tak specifická záludnost tamního terénu. Jestliže zaprší, jsou tamní silnice velmi kluzké.

Pozor ovce a kozy!

Při projížďkách na Mallorce se každý cyklista občas setká s volně se procházejícími ovcemi a kozami. Doporučuje se proto raději zpomalit ve sjezdech, aby nedošlo k nežádoucímu karambolu.