Patříte k milovníkům alkoholických nápojů z hroznů vinné révy? V tom případě si jistě nenecháte ujít příležitost ke kvalitní degustaci. Nevíte, kam se za dobrým vínem a burčákem vypravit? Máme pro vás několik skvělých tipů.

Nejen za vínem do Kravihorské republiky

Patrně jste o ní ještě neslyšeli. Na českém území byla založena roku 2000 a oficiálně se nazývá Svobodná spolková republika Kraví hora. Tento recesistický státní útvar tvoří tři areály vinných sklepů (Zahraničí, Hliníky a Kraví hora). Kam konkrétně zajít na ochutnávku? Třeba do Vinného sklepa Jamborovi, kde máte jedinečnou příležitost k degustaci burčáku i ročníkových vín. Nachází se pod Kraví horou v Bořeticích a na ochutnávku zde můžete zavítat od září do listopadu. Avšak Kravihorská republika vás nadchne chutným vínem, ale také malebnou krajinou vhodnou pro cykloturistiku i pěší výlety. V okolí se nachází atraktivní turistické cíle jako např. Lednicko-valtický areál.

Burčáková stezka i pochody

Chcete spojit degustaci s pohybem? Projděte se Burčákovou stezkou po Opavě. Akce se koná v pátek 13.10. 2017 od 16 do 22 hodin. Další možnost představuje Burčákový pochod v Mutěnicích pořádaný v sobotu 14.10. 2017. K dopravě do Mutěnic můžete využít speciální vlak, který vyjíždí před sedmou hodinou ráno z Ostravy. Nastoupit lze i v Přerově a Hodoníně. Zpět do Ostravy bude vlak vypraven před půl šestou odpoledne. Vlak cestou zastaví v Zaječí, Břeclavi, Hodoníně, Přerově či Hranicích na Moravě. Burčákový pochod se koná 14.10. 2017 také v Miloticích, a to od 8 hodin. Jde se směrem na Dubňany a svou pouť můžete zakončit v šidlenských vinných sklepech nebo pokračovat až do Mutěnic. Cestou se můžete občerstvit u místních vinařů. Na programu je kromě chůze a degustace burčáku i odpolední zábava při živé hudbě.

Vinný festival v Českém Krumlově

Každý milovník vína by měl zavítat na nějaký festival vína. Jeden z nich se koná v Českém Krumlově, a to od 20.10. do 30.11. 2017. Jde už o 6. ročník. Těšit se můžete na degustaci jak tuzemských, tak zahraničních vín. Rovněž si pochutnáte na řadě gastronomických lahůdek. Součástí festivalu je také oslava Svatomartinských vín a kulturní program.