Lyžování v Česku, aneb kam na pěknou sjezdovku?

0
980

Zima se konečně začala projevovat v celé své kráse a na celé řadě sjezdovek je tak konečně možné brázdit sníh na lyžích, snowboardech a jiných zimních pomůckách. Jestliže i vy máte rádi zimní sporty a nemohli jste se dočkat, až konečně napadne sněhová pokrývka, pak je dnešní článek určený právě vám. Přinášíme vám seznam nejlepších sjezdovek, které se nachází v naší krásné zemi a které stojí za to vyzkoušet, dokud nám počasí přeje!

·         Červená Voda

Chcete si při lyžování užít opravdového pohodlí? V tom případě zavítejte do Orlických hor – konkrétně na Bukovu horu, kam vás vyveze vyhřívaná a měkoučká sedačková lanovka. Co se sjezdovek týče, vybírat můžete ze dvou tratí, které jsou příjemně prostorné a nabízí dostatek místa pro každého lyžaře.

·         Klínovec

Čtyřsedačková lanovka vás vyveze na Klínovec, což je další krásné místo u nás, které stojí za to alespoň jednou navštívit. Místní sjezdovka měří necelé tři kilometry, převyšuje 500 m a je rovněž dostatečně široká.

·         Lipno

Mírné, široké sjezdovky, velké výukové hřiště, které je navíc zcela zdarma a pohodlné sedačkové lanovky – to všechno na vás čeká na Lipně, kam se dá zajet nejen v létě, ale i v zimě. Místní sjezdovky a terén je vhodný i pro děti, stejně tak i pro ty, kteří se na lyžích nebo snowboardu teprve učí.

·         Andělská hora

Nedaleko Bruntálu se nachází Andělská hora. Nádherná krajina, rychlý kotvový vlek a malebný dřevěný srub na úpatí – na tohle a mnohem více se můžete těšit, pokud sem vyrazíte. Sjezdovka je sice skromnější, ale nabízí pohodlné a bezproblémové lyžování, takže je vhodná i pro děti, které mohou navštívit dětské hřiště a pojízdným kobercem a slalomem.