Letecké muzeum Metoděje Vlacha

0
1726

Zajímají se vaše dítka o letadla? Už vás nebaví trávit zimní odpoledne zavření za dveřmi vašeho domova? Pokud se nudíte vy i vaše ratolesti, pak pro vás máme tip na skvělý výlet! Skloubíte zážitek plný zajímavých informací se zábavou. Kam tedy máte vyrazit? Do Leteckého muzea Metoděje Vlacha, kde na vás čeká spousta legrace!

Velká hala plná překvapení

 

Letecké muzeum Metoděje Vlacha bylo otevřeno již v roce 2015. Nachází se v moderní budově poblíž letiště v Mladé Boleslavi a své jméno nese po mladoboleslavském průkopníkovi létání Metoději Vlachovi. Ten se proslavil tím, že v roce 1912 sestavil první české letadlo, které bylo poháněno automobilovým pohonem, a sám s tímto strojem vzlétl.

 

Muzeum se rozkládá ve velké hale, kde si můžete prohlédnout různá letadla se souvisejícími exponáty. Najdete tu nejen letadla, která skutečně létala během války, ale i vyrobené repliky. U každého letadla je k dispozici poučný text plný zajímavých informací.

Interaktivní prvky slibující zábavu

 

Součástí výstavy v muzeu nejsou jen letadla, ale i simulátory – a ty jsou největší lákadlem nejen pro děti, ale i pro dospělé. Vyzkoušet zde můžete letecký simulátor, do kterého se posadíte a pomocí pák jej budete řídit. Na obrazovkách před vámi poběží skutečná mapa – konkrétně hlavního města Prahy. Kromě létání můžete z letadla i střílet nebo s ním provádět nejrůznější akrobatické kousky. Kromě tohoto simulátoru je zde k dispozici i simulátor pro bojové piloty. Ten vás roztočí všemi směry, takže není vhodný pro slabé žaludky.

Děti si vyhrají

 

Pokud se do muzea vydáte s menšími dětmi, které nenadchnou krásné modely letadel, určitě je nalákáte na obří skluzavku připomínající klouzačku z havarovaného letadla. Skluzavka vede z jednoho patra do druhého a slibuje skutečný adrenalin. Po prohlídce muzea, až vás budou bolet nohy, si můžete dát něco sladkého v místní kavárně.