Láká vás poznávací zájezd do Norska nebo byste raději objevovali Řím či Paříž?

0
1723

Cítíte se po dlouhé zimě tak nějak zpomalení, nemáte žádnou energii a do práce chodíte bez nálady? Možná je právě teď ten pravý čas na to, abyste si udělali radost a vyrazili, některý z prodloužených víkendů, do trochu vzdálenějších destinací, než jaké mohou nabídnout krajiny Čech a Moravy. Nemusíte se obávat, že by takové putování bylo nedostupnou záležitostí. Například poznávací zájezd do Paříže nebo Říma pořídíte za velmi dostupné peníze, ale i vzdálenější destinace, jako je právě zmíněné Norsko, nejsou cenově nikterak přemrštěné. Pojďte se dnes nechat zlákat na právě tato tři zmíněná místa, abyste mohli některé z nich zařadit do plánů pro dovolenou na letošní rok. Mít se na co těšit, to je přece moc pěkný pocit.

Řím – město velkých památek

Pokud vám tohle krásné italské město učarovalo a přehráváte si opakovaně v hlavě všechny scény exteriérů z filmu Prázdniny v Římě, pak je poznávací zájezd Řím asi jasnou volbou. Kromě samotného Říma nesmíte určitě vynechat další zajímavá místa a města v okolí. Například Vatikán a jeho četná muzea, Andělský hrad, Sixtínskou kapli, Koloseum, Forum Romanum, Pantheon, ale také třeba Piazza di Spagna se Španělskými schody a mnoho dalších nezapomenutelných míst.

 

Paříž – mocná a okouzlující

Další z dech beroucích měst v relativně malé vzdálenosti od České republiky je právě hlavní město Francie – Paříž. Město neuhasínající záře, které má ve středu města tolik památek, až vám bude přecházet zrak. Poznávací zájezd Paříž ale nabídne mnohem víc než samotnou metropoli. Navštívit byste určitě měli snad nejznámější zámek Versailles. Ovšem i zámky na řece Loiře, jakými jsou Villandry, Azay-Le-Rideau, Chenonceau, Chambord či Cheverny, na vás udělají velký dojem.

 

Norsko – kouzlo severu

Pokud chcete zkusit něco více dobrodružného, pak jednoznačně doporučíme poznávací zájezd do Norska. Jedná se snad o nejkrásnější ze severských zemí a má určitě co nabídnout. A co byste neměli vynechat zde? Rozhodně musíte vidět největší norské fjordy a jezera. Souostroví Lofoty a Vesterály vám vyrazí dech přírodními scenériemi, a to jsou jen některá místa, kam se můžete v rámci poznávacího zájezdu podívat.

A jaké jsou výhody organizovaných poznávacích zájezdů? Nemusíte se o nic starat, vyberete si předem, co vše chcete na cestě vidět, a dle toho zvolíte zájezd. Neradi cestujete na dlouhých trasách autobusem? Pak je pro vás ideální letecká varianta, to vše lze u tohoto typu zájezdů zvolit k vaší plné spokojenosti. Takže teď už zbývá jen vybrat, sbalit kufry a vyrazit.