Láká Vás paddleboarding?

0
1651

Paddleboarding je vodní sport, který je podobný surfování, k jízdě se ovšem používá pádlo. Při paddleboardingu se zlepšuje celková fyzická kondice, neboť se při něm rovnoměrně zapojují všechny svalové skupiny, včetně všech svalů na rukou, nohou, zádech i na břiše.

Zároveň se jedná se o aerobní činnost, tedy činnost, při které dochází ke zvýšení dechové frekvence, což příznivě napomáhá správné činnosti kardiovaskulárního systému, a tedy i rychlejšímu spalování tuků.

Paddleboardů je v dnešní době nepřeberné množství. Pro každého paddleboardistu se hodí jiné vybavení, nejoblíbenější ovšem jsou nafukovací paddleboardy nebo boardy z polyetylenu tzv. pevné boardy. Pádla na paddleboarding mají nastavitelnou délku, tudíž si každý může najít takovou, která nejlépe vyhovuje jeho výšce a náročnosti vody, do které pluje. Do divočejší vody s vlnami a peřejemi se doporučují kratší, k dosažení vyšší rychlosti jsou vhodná delší.

K dispozici je velké množství oblečení, které všem paddleboardistům usnadní pohyb ve vodě i na paddleboardu. Kvalitní a rychleschnoucí látky jsou lehké, pohodlné a výborně chrání před slunečními paprsky i velmi chladnou vodou. Ideální je materiál lycra, který najdete v kolekci Mystic Waterwear.

Jízda na různých vodách

Jezdit lze v jakékoli vodě, od jezer, rybníků, řek až po moře. Pokud se rozhodnete pro paddleboarding na moři, jistě vás potěší, že k jízdě stačí daleko menší vlny než k běžnému surfování. Stejně tak je díky pádlu, které má širší záběr než dlaň, jednodušší manipulace se samotným prknem, a tedy i dosažení místa, kde dochází k lámání vln, které zaručují surfaři jízdu.

Jízda na řekách, na kterých se vyskytují peřeje a prudce tekoucí voda, je poměrně náročná, nafukovací paddleboardy ovšem snesou i nepříznivé podmínky bez jakékoli ujmy. Kvalitní materiály zajišťují odolnost boardu i pádel.

Paddleboarding přináší spoustu zábavy a odreagování a zároveň se při něm i velmi účinně spalují kalorie, tudíž se jedná i o velmi účinné cvičení. Jedná se o vodní sport pro každého člověka v jakékoli kondici. Je zároveň dokázáno, že stačí velmi málo a kondice se začne zlepšovat, stejně jako výkony a celková kondice.

Nejsou třeba vlny

Oproti klasickému surfování je velkou výhodou paddleboardingu to, že k němu nepotřebujete vlny. Je tedy stejně snadno dostupný komukoli jako například běhání nebo cyklistika – stačí jakékoli jezero či řeka.

Je ovšem dobré se předem ujistit, zda se ve vodě nevyskytují kameny či jiné výrazné překážky, o které byste si mohli ublížit. V zájmu vlastního bezpečí je vždy dobré mít na sobě ochrannou vestu, která chrání tělo před nárazy a zároveň může sloužit i jako záchranná vesta, a helmu, která díky skořepinové konstrukci splňuje bezpečnostní normy a účinně tak chrání hlavu.

Helmy i vesty jsou lehké a prodyšné a můžete si je vyzkoušet v Showroomu Mystic Brno. Díky mnoha designům a barevným provedení se budete moci nejen účinně chránit, ale i vypadat elegantně a stylově. Kvalitní vybavení a doplňky jsou tak komfortní ochrannou a zároveň chrání každého sportovce.

Pokud se rozhodnete paddleboarding vyzkoušet, ale nevíte jak na to, nebojte se poradit s odborníky, kteří vám pomohou vybrat to nejlepší prkno, ochranné oblečení a další vybavení, které budete potřebovat a které vám velmi usnadní začátky a pronikání do tohoto sportu, který je nejen skvělým odreagováním, ale i výborným kondičním cvičením.

Půjčovna paddleboardů Brno

Na Showroomu Mystic v Brně můžete využít také půjčovnu paddleboardů, takže před nákupem otestujete Váš budoucí paddleboard.

Velký výběr kvalitního vybavení pro paddleboard od značky Mystic pro začátečníky i pokročilé nejdete také na stránkách www.mysticstore.cz