Láká vás exotická dovolená? Zkuste Mexiko, Maledivy nebo Dominikánskou republiku

0
1208

Pomalu se blíží čas, kdy začíná většina z nás plánovat letní dovolenou. A kam se vydáte letos vy? Láká vás dovolená v exotických zemích? Pokud už vás omrzelo běžné dovolenkování, pojďte dnes spolu s námi nakouknout pod pokličku zemí, jakými jsou Mexiko, Maledivy a Dominikánská republika. I taková může být vaše dovolená, na kterou budete ještě dlouho s láskou vzpomínat.

Mexiko

Rádi byste se vydali objevovat dávno zapomenuté časy této nádherné země? Toužíte vidět staré sídlo Mayů – Pelenque, pyramidy Teotihuacánu, proslavená města Puebla a Oxaca nebo se už vidíte na pohádkově krásné pláži Yucatánského výběžku? Za návštěvu také určitě stojí hlavní město México City, má téměř devět miliónů obyvatel a otevře vám bránu do zcela jiného světa. Sopka Popocatepetl se nachází pouhých 72 kilometrů od této metropole, je tak dalším bodem na seznamu míst, které byste neměli vynechat. To všechno, ale i mnohem víc vám Mexiko dokáže nabídnout. Oblíbeným letoviskem této vzdálené země je Cancun, výhodné zájezdy sem nabízejí zejména německé CK.

 Maledivy

Dovolená na Maledivách, to je záruka spokojenosti snad pro každého turistu. Nezáleží na tom, zda chcete dovolenou prolenošit a užívat si zejména průzračně čisté moře obklopené bílými písečnými plážemi nebo jste milovníky vodních sportů. Maledivy nabídnou oběma skupinám doslova ráj na zemi. Ubytování v komfortních vodních bungalovech vybavených vším potřebným jsou zde nejčastější formou ubytování. Místní podmínky jsou ideální pro šnorchlování i potápění, ale můžete vyzkoušet i jízdu na katamaránu či kánoi a vydat se na průzkum nádherných lagun. Maledivy určitě právem patří na první příčky seznamu dovolené snů.

Dominikánská republika

Posledním místem, které vám dnes chceme představit je Dominikánská republika. Tato překrásná země Karibiku vás uchvátí přírodními krásami, ale i historickými památkami, které byste zde snad ani nečekali. Údajně nejkrásnější pláže světa se nacházejí v Dominkánské republice. Letovisko Punta Cana se proslavilo právě díky nim a snad nekonečným palmovým hájům, které zde také naleznete. Pro exotické zájezdy sem i na Maledivy také ověřte výhodné nabídky některé německé CK, můžete tak výrazně ušetřit.