Kurz němčiny se vyplatí top manažerovi i uklízečce

0
1785

Možná se teď ptáte: Proč zrovna mě by se měl vyplatit kurz němčiny? Odpověď je nasnadě: Umět dneska jeden cizí jazyk vám u pracovního pohovoru dnes už bohužel stačit nemusí. Může se vám totiž velmi snadno stát, že personalista dá namísto vás přednost jinému uchazeči.

V následujících řádcích se vás pokusím přesvědčit, že zrovna vám se vyplatí německý jazykový kurz. Němčina je totiž jazykem, bez jehož znalosti se na českém trhu o poznání hůře uplatníte. Věděli jste například, že velká část německých firem bere znalost svého jazyka jako velké plus?

Když si ke kurzu němčiny přidáte i druhý jazyk, sami budete příjemně překvapení, že personalisté nejenže nedají přednost jinému uchazeči, ale budou se o vás rovnou přetahovat.

Top manažeři

Že je němčina základem pro zisk top manažerské pozice, asi nemusí být pro většinu z vás překvapivé. Až tři čtvrtiny pracovních nabídek zejména u vyšších a administrativních pozic uvádí totiž v požadavcích nutnou znalost německého jazyka.

To má za následek, že řada i již zkušených manažerů začíná docházet na nějaký intenzivní kurz němčiny. Brno a další města plná německých a rakouských filiálek do svých řad hledají právě výlučně manažery hovořící plynně německy.

Technické profese

I pokud nejste top manažerem, přesto se vám vyplatí jazykový kurz. Němčina a její pokročilá znalost vám totiž zajistí dobrý plat a nadstandardní zacházení, i pokud jste svářečem, zámečníkem anebo technologem. V těchto ale i v dalších profesích je znalost němčiny v současné době velmi žádaná.

Pokud v technickém oboru již pracujete a přáli byste si mít vyšší plat, kurz němčiny je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak na něj dosáhnout. Znalost němčiny je pro lidi nejen v technických profesích poukázkou na výrazně vyšší mzdu a zajišťuje možnosti většího výběru z pracovních nabídek.

Pokud práci v technickém oboru zrovna hledáte, tak investici, která se vám rozhodně vyplatí, je opět jazykový kurz. Němčina potažmo její plynulá znalost vám zajistí práci v průměru do 48 hodin, pokud jste strojařem či odborníkem v jiných technických profesích.

Zaměstnanci s minimální mzdou

Pořídit si kurz němčiny se vám ale vyplatí i v případech, pokud neusilujete o vyšší administrativní pozici či nehledáte práci v technickém prostředí. Znalost němčiny je totiž (hned po angličtině) nejčastěji poptávanou dovedností ze strany zaměstnavatelů, a to napříč všemi obory.

Zaměstnavatelé totiž často hledají nové pracovníky, kteří ovládají minimálně dva cizí jazyky, především pak v příhraničních oblastech. Navíc pokud cizí jazyk znáte, můžete jít rovnou pracovat do zahraničí. Minimální mzda v takovém Německu je několikanásobně vyšší, než kolik je v České republice průměrný plat.

Kam se přihlásit na intenzivní kurz němčiny v Brně

Přihlásit se na kurz němčiny se vám vyplatí i v případech, pokud již nějakou znalost německého jazyka máte, neboť na jeho konci můžete získat či si obnovit váš stávající jazykový certifikát. Jazykový certifikát poté zvyšuje vaši atraktivitu u více než dvou třetin všech zaměstnavatelů.

Za sebe vám mohu doporučit jedině jazykovou školu PELICAN, která nabízí intenzivní kurz němčiny pro Brno a okolí. Na tomto kurzu získáte všechny potřebné jazykové znalosti nezbytné pro výkon vašeho zaměstnání a navíc PELICAN v jeho závěru nabízí složení státní zkoušky zdarma.

Nejste-li však z jihomoravské metropole či z okolí brněnské aglomerace, stále bych vám doporučil zvážit kurz němčiny od jazykové školy PELICAN. Sídlí totiž hned ve středu města jen dvě zastávky tramvají od hlavního nádraží. Cestování za jejími kurzy se vám určitě vyplatí.

Více o jazykové škole PELICAN a jejím jazykovém kurzu němčiny se dozvíte na https://skolapelican.com/jazykove-kurzy-brno/ .