Kulturní zpravodaj na měsíc říjen – kam za kulturou a zábavou?

0
1080

Večerní lampionové prohlídky ve Zlínské Zoo

Od 29. září do 20. října

Zlínská zoo 

Máte rádi zvířátka? Jezdíte s dětmi do zoo? V tom případě je tu jedinečná příležitost, jak si návštěvu zoologické zahrady užít trochu jiným způsobem! Zlínská zoo připravila pro svá návštěvníky atraktivní večerní prohlídky, které se konají vždy v pátek a to od 29. září do 20. října tohoto roku. V doprovodu průvodce se vydáte na procházku zoologickou zahradou a na cestu vám budou svítit lampionky, které si můžete zakoupit poblíž vstupu do zoo. Pokud chodíte rádi za zvířátky, zkuste to tentokrát trochu netradičně. Bude to zážitek, na který určitě nezapomenete.

Dýňový svět na Vysočině 

Od 23. září do 5. listopadu

Statek u Lipků, Nová Ves u Leštiny 

Jestli k barevnému podzimu něco neodmyslitelně patří, pak jsou to jednoznačně dýně. Co kdybyste společně s dětmi vyrazili do dýňového světa? Ne, není to vtip! Od konce září do 5. listopadu můžete zavítat na statek U Lipků, kde se každoročně rozprostírá úžasný a dech beroucí svět dýní. Čekají zde na vás stovky a stovky pestrobarevných dýní, které mají různorodé tvary i velikosti. Jsou vyskládané do pyramid, ornamentů a dokonce i bludišť, takže rozhodně je se na co dívat. Pro děti je zde připraveno slámohřiště, kukuřičné bludiště nebo neméně známé topinamburové bludiště.

NZM v Čáslavi: Klukovský sen

Od 1. dubna do 29. října

NZM Čáslav

Již podruhé se v NZM Čáslav koná výstava s názvem Klukovský sen – z toho plyne, že na své si přijdou především tatínci a malí chlapci. K vidění zde budou hračky, s nimiž si mohli hrát dnešní čtyřicátníci a padesátníci – takže možná tatínci i dědečci. Čekají na vás hračky vyrobené v Polsku a Maďarsku, jsou zde jak hračky z velkovýroby, tak i hračky, které zapůjčili soukromníci ze svých sbírek.