Kouzlo květinových dekorací

0
1180

Lidé odnepaměti zdobili své příbytky a rádi se obklopovali kousky živé krásy, kterou nám příroda nabízí. Květina se stala symbolem lásky, evokovala v duších lidí klid, dávala naději. Provází člověka od narození až po jeho poslední cestu. Pomáhá i v těžkých chvílích, v nemoci.

Věděli jste, že podle výzkumů zaměřených na vliv přírody na lidské zdraví napomáhá rekonvalescenci, když má pacient výhled na park se stromy a keři? Takoví lidé se uzdravovali rychleji než ti, kteří měli z okna výhled na betonové zdi.

Opusťte zbytečné stereotypy a otevřete srdce kráse

Občas se mi vybaví ta nevzhledná hrůzostrašnost na stěně školní jídelny. Vybledlá amorfní věc s nánosy letitého prachu, co snad kdysi byla dekorací z dřevěné mřížky a umělých květin, než se stala čímsi podezřelým, čeho se celé generace dětí upřímně bály.

Ruku na srdce – každý z nás nějakou takovou pamatuje.

To pak člověk získá dojem, že floristika a floristické potřeby jsou jen zbytečným rozmarem. A že jedinou opravdu důležitou potřebou pro aranžování květin je váza po babičce. Že umělé květiny jsou náhražky, nevoní a sedá na ně prach. Není to tak.

Umělé květiny oceníte při mnoha příležitostech, kdy je potřeba, aby výzdoba vydržela delší dobu a byla stále svěží jako první den. Můžete jimi ozdobit věneček, plátky růží posypat slavnostní tabuli, vytvářet krásné dekorativní kytice. Je účelným řešením v místech, kde se kvůli nedostatku světla nedaří pokojovým rostlinám.

Kvalitní obchody a e-shopy jako je např. www.lepaso.cz nabízejí pestrou škálu květin, které jsou od skutečných k nerozeznání a rozzáří každý interiér.

Dekorace pro den všední i sváteční

Díky široké nabídce floristických potřeb je radostí tvořit sváteční dekorace, velikonoční a vánoční výzdobu. Sváteční chvíle spojují lidi, rodiny jsou pohromadě a užívají si chvíle pohody.

Při tvoření výzdoby se dá užít i hodně legrace, zvláště s dětmi, nad jejichž kreativitou občas člověk skutečně žasne. Je důležité dopřát dětem radost z tvoření, z objevování nových možností i hrdost nad výsledkem jejich nezměrného entuziasmu.

Při velikonoční výzdobě se uplatní zejména stuhy v pestrých jarních barvách, sisal, nádobky se zeminou a čerstvou trávou, filcové košíčky a peříčka.

Vánoční výzdobu je možné dotvořit drobnými dřevěnými výřezy s vánočními motivy, sušeným ovocem, andělskými vlasy, jutovými provázky, skořicí a ořechy.

Ale i při všedních příležitostech se uplatní vaše dekoratérská fantazie. Proč si den, kdy rodina obědvá pohromadě, nezpříjemnit hezkou dekorací. Třeba pruh barevné organzy na ubrusu, posypaný mušličkami či skleněnými kamínky. Fantazii se meze nekladou.

Stačí kousek odvahy

Řekli jste si někdy „ale já přece nejsem žádný florista“? Floristika nejsou žádná kouzla. Myslím, že kousek floristy je skrytý uvnitř každého člověka, někdy hlouběji, ale je tam. Stačí pár drátků, suchých plodů, skořice a badyán, kousek lýka či pedigu, a než se nadějete, vykouzlíte překrásnou podzimní dekoraci.

Po dlouhé zimě si kytičkou přivoláte kousek jara. Stačí se rozhlédnout kolem sebe, nechat se inspirovat nabídkou našeho e-shopu www.lepaso.cz s floristickými potřebami, a můžete se směle pustit do tvoření vlastních dekorací, nad nimiž budou všichni žasnout.