Koupelnové skříňky, jak je neznáte

0
1562

Ať už plánujete realizaci koupelny nové nebo rekonstruujete tu původní, vždy se bude jednat o nesnadný úkol. V první řadě je třeba si vše dobře promyslet, tedy rozvrhnout jednotlivé části koupelny tak, aby byla praktická a vešly se do ní všechny vybavovací předměty. Nechcete-li utrácet za designéry, a nechat si od nich celý tento prostor navrhnout, pak si určitě zkuste udělat svůj vlastní návrh se všemi dostupnými rozměry. Jen tak zjistíte, zda věci, které se vám líbí, nakonec do koupelny vůbec dokážete naskládat. Dnes se zaměříme zejména na koupelnové skříňky, na ně totiž lidé ve svých plánech často zapomínají, a potom jsou překvapeni, že nemají dostatek úložného místa v jinak nádherné, designové koupelně.

Nenechte se spoutat aktuálními trendy

Byť dnes módní trendy v bytovém designu sází hodně na minimalismus, pokud vám tento styl nesedí, nenechte se ovlivnit. Pokud jste milovníky poliček a na nich tisíců různých věciček, pak směle sáhněte po vrtačce a poličkám zdar. Jste-li ovšem prakticky zaměření a utírání prachu na všech poličkách se vám spíše protiví, pak právě pro vás budou vhodnější variantou koupelnové skříňky. V nich bude vše pěkně skryto jak před prachem, tak i před zraky všech návštěv.

Koupelnové skříňky nejsou jen obyčejné skříňky s kouskem zrcadla

Nemyslete si, koupelnové skříňky, a vůbec celý koupelnový nábytek, už se dávno vymanil ze své původní panelákové podoby. Dnes se jedná spíše o trendy záležitost. Koupelna je totiž stále více vnímána jako místo, kde máme relaxovat po dlouhém pracovním dni, a dle toho by tedy měla i vypadat. Prostorná vana či sprchový kout se pomalu stávají samozřejmostí a koupelnové skříňky zde slouží jako praktický úložný prostor. Jsou vyráběné z odolných materiálů odolávajících vlhkému prostředí a vybírat lze z celé řady variant.

Prostor pod umyvadlem doslova volá po skříňce, a to i v té nejmenší koupelně, jakou si lze představit. Stejně tak je tomu u nástěnné skříňky do prostoru nad umyvadlem. Při nedostatku místa je ideální volbou, zejména zvolíte-li zrcadlovou. Do větších koupelen se vám pak může pohodlně vejít celá série skříněk, tedy nejen ta pod a nad umyvadlo, ale také samostatně stojící skříňka do rohu, případně po stranách umyvadla. Vnitřní uspořádání koupelnových skříněk je různorodé, neomezuje se pouze na police či zásuvky, najít zde můžete i praktický koš na prádlo. Ten často v koupelně překáží nebo sem svým stylem nezapadá.