Relax a pohoda může mít mnoho podob. Pro někoho je vrcholem blaha pravidelná návštěva některého wellness centra, jiný preferuje poněkud komornější styl. A právě pro všechny ty, kteří touží po domácí pohodičce, jsme objevili doslova dokonalý způsob, jak relaxovat v prostředí domova, tedy spíše zahrady nebo prostornější terasy. Objevili jsme pro vás totiž koupací sudy a kádě.

Krása dřeva v každém detailu

Proč právě koupací sud neboli hot tub? Jedná se vlastně o alternativu tolik oblíbených vířivek, ale tento kousek je svou dřevěnou podobou naprosto unikátní. V prostředí zahrady bude skutečně vynikat, a snadno se tak stane její dominantou. Koupací kádě i sudy jsou vyráběné ručně. Skelet tvoří velmi kvalitní skandinávský smrk, sibiřský modřín nebo dřevo thermowood sušené na pouhých 10 %, aby se při kontaktu s vodou roztáhlo a utěsnilo veškeré spáry. Vše pohromadě drží speciální kovové pláty umístěné na vnější straně kádě i sudu.

V zimě zahřejí v létě ochladí

Vodu v koupacím sudu lze ohřát pomocí speciálních kamen na dřevo umístěných přímo uvnitř kádě nebo také venku, rázem tak získáte obdobu tolik oblíbené vany jacuzzi. V příjemně teplé vodě si potom soukromou termální koupel může užívat 4 až 10 lidí a společně se kochat pohledem na zasněženou zahradu.

V letních měsících se dá koupací sud využít pro změnu jako alternativa menšího bazénu. Koupání v něm uvítají nejen dospělí, kteří jej mohou využívat i jako chladící káď po saunování, ale také děti si zde v horkých letních dnech vyhrají.

Praktické doplňky

Ke koupacím sudům a kádím lze dokoupit celá řada praktických doplňků. Například dřevěné víko, případně plachta, které zamezí rychlému znečištění vody, filtrační zařízení, speciální držák na nápoje či již zmíněná kamna. Kamna k ohřevu vodu v kádích a sudech mohou být interní, tedy zabudovaná, ale také externí, ta potom stojí samostatně u jejich vnější strany.

Tento způsob relaxace je úžasným propojením moderní doby s tradičními přírodními materiály a živly. Odpočinek v dřevěném sudu plném vody, kterou si sami ohřejete pomocí kamen má rozhodně něco do sebe, nemyslíte?