Knižní tipy měsíce dubna

0
928

Máte rádi knihy? Baví vás číst? V tom případě je dobře, že jste tady! Dnešní článek je totiž plný knižních novinek, které byste si určitě neměli nechat ujít! Chcete-li si udělat radost novou knihou do své knihovny, nebo hledáte inspiraci na dárek pro nějakého kamaráda či kamarádku, kteří jsou zapálenými čtenáři, tady si určitě přijdete na své.

Přítelkyně
Michelle Francesová

Hlavní hrdince Lauře nic nechybí. Má úspěšnou kariéru, zazobaného manžela a pohledného syna Daniela. Ten se jednoho dne seznámí s Cherry – s dívkou, do které se okamžitě bezhlavě zamiluje. Objevila se tahle okouzlující dívka v Danielově životě náhodou? Jaká tajemství skrývá? Aby Laura ochránila svůj vztah se synem, uchýlí se k nestoudné lži, která bude mít pro všechny nedozírné následky.

Macbeth
Jo Nesbo

Přečtěte si Macbetha tak, jak ho ještě neznáte! Další kniha od populární autorky Jo Nesbo, která si vás okamžitě získá, pojednává o inspektorovi Macbethovi, jenž se společně se svým týmem rychlého nasazené pouští do nápravy situace po zpackaném zátahu na dealery. Samotný inspektor Macbeth je ale vyléčeným feťákem, kterého neustále sužuje problematická a trýznivá minulost. Když uspěje, čekají ho peníze, moc a respekt. Otázkou je, zda muž s takovou minulostí a původem vůbec může úspěchu dosáhnout.

Papíroví duchové
Julia Heaberlin

Carl Louis Feldman kdysi býval uznávaným fotografem. Pak ho ale obvinili z vraždy mladé ženy a následně zprostili obžaloby. Ve stáří se stal pacientem pečovatelského ústavu pro lidi postižené demencí. Teď za ním přichází jeho dcera, která ho chce vzít na výlet, ale ve skutečnosti jeho dcerou není. A když se jí povede splnit, co sama sobě slíbila, pak se Carl už nikdy nebude muset do ústavu vrátit. Žena, která se vydává za jeho dceru, je totiž přesvědčená, že je Carl skutečný vrah a je rozhodnutá pomstít svou mrtvou sestru a další dívky, které má údajně na svědomí.

Sedmá oběť
Alan Jacobson

Kniha pojednává o zvláštní agentce Karen Vailové, která je hlavní profilovačkou FBI a která vyšetřuje sériového vraha, jemuž se přezdívá Mrtvé oči. Tento psychopat se liší od ostatních podivnou surovostí a důvěrnou, podrobnou znalostí strategie pátrání FBI. Karen je tvrdá žena, která pro svou práci čerpá ze svých zkušeností – rozvod manželem, který jí týral, snaha dostat syna do své péče a bezmoc při sledování matky, která trpí Alzheimerem. Jak ovšem Vailovou začínají postupně zmáhat její osobní břemena, hrozí i nezdar jejího vyšetřování. Své naděje vládá do profilu, který nasvědčuje tomu, že klíč k vyřešení případu se nachází u sedmé oběti. Klíč ale odhaluje tajemství, která mohou zničit kariéru Vailové a odhalit pravdu, k jejímuž přežití možná ani ona nemá dost sil.