Kam v zimě za teplem a sluníčkem? Zkuste Kapverdy!

0
1248

Mrazů a zimy obecně už máte dost a uvažujete, kam vyrazit v těchto dnech za teplem a sluníčkem? Nemyslete si, nejsou to jen drahé a velmi vzdálené destinace, kde byste si mohli užívat krásných pláží a špičkových služeb evropské úrovně. Velmi dostupnou a oblíbenou destinací se poslední roky staly například Kapverdské ostrovy, ale jsou to třeba i Kanárské ostrovy, které nabídnou skvělou dovolenou během celého roku. Nechte se zlákat a udělejte si na sklonku zimy radost 🙂

Exotické Kapverdy

Tato bezpečná dovolenková destinace nabídne skvělou možnost, jak si i v zimních měsících dopřát pěkné opálení a prohřát si promrzlé kosti.  Díky tropickému podnebnému pásmu, v němž se nacházejí, jsou zde velmi příznivé teploty po celý rok, a to hraje jednoznačně v jejich prospěch 🙂 Na rozdíl od mnoha jiných ostrovů jsou Kapverdy  klidným místem bez rušeného nočního života a pulsujících ulic plných davů. Pro všechny příznivce pohodové dovolené plné relaxu a pohody na krásných plážích jsou tak Kapverdské ostrovy doslova rájem na zemi. A navíc se jedná o cenově velmi dostupnou lokalitu, cestovní kanceláře mají v široké nabídce cenově velmi příznivé zájezdy, je tedy rozhodně z čeho vybírat.

Je libo Kanáry?

Kanárské ostrovy jsou zvláštní kapitolou a určitě stojí za zmínku. I zde je velmi příznivé podnebí vybízející k celoročním návštěvám. A vlastně ani v létě zde teploty nejsou nikterak extrémní, takže i za horkého léta si návštěvníci mohou užívat příjemných podmínek a využívat to nejlepší, co ostrovy nabízejí.

Gran Canaria je unikátní kombinací krásných pláží, nádherných hor s dechberoucím výhledem a vnitrozemím plného svěží zeleně či kontrastujících písčitých dun. Každý zde najde to své, a právě proto je Gran Canaria tak oblíbená. Zatímco v letních měsících jsou zde ceny spíše ve vyšších cenových hladinách, mimo sezónu pořídíte nezapomenutelnou dovolenou za velmi zajímavé peníze. A navzdory vysoké oblibě je i tento ostrov doslova oázou klidu, nečekejte přeplněné pláže a ulice praskající ve švech, spíše se těšte na klidnou dovolenou plnou neopakovatelných zážitků.

Stále se nemůžete rozhodnout, kam vyrazit? Pak si přečtěte třeba nějaký blog o cestování, ty bývají plné osobních zkušeností a tipů včetně cen a míst, která stojí za to navštívit. Takové informace jsou často k nezaplacení a u velkých cestovních kanceláří se jich nedočkáte, můžete maximálně vsadit na recenze z hotelů, a to nemusí každému stačit.