Kam za zábavou a kulturou v dubnu?

0
1227

Šenovská lokálka

Od 30. března do 28. října , Nádraží Česká Kamenice

Letos je to již osmý rok, kdy historický kamenický motoráček bude jezdit po muzejní sklářské lokálce ve směru z České Kamenice do Kamenického Šenova a zase zpátky. Šenovská lokálka je v provozu každou sobotu a neděli od 30. března do 28. října, jezdí i ve státní svátky. Historickému vláčku se přezdívá Hurvínek a na cestě vám nabídne výhled na Zámecký vrch, pod jehož úbočím se s vláčkem vydáte.

Svět kostiček

Od 22. března do 31. srpna, Zámek Slavkov

Mají vaše děti rády LEGO? V tom případě společně s nimi vyrazte na zámek Slavkov, kde na vás čeká bezmála 300 exponátů v podobě obřího kolejiště, vlaků, lodí, měst nebo filmových postaviček. Malí i velcí návštěvnici si zde mohou prohlédnout například oblíbené modelingové řady Bionicle, Ninjago, Minions, Simpsons, Batman, Star Wars a jiné. V jednom z pater se bude nacházet vlastní tvorba několika předních regionálních stavitelů. Dominantu výstavy bude tvořit velké diorama města s pohyblivými vlakovými soupravami.

Velikonoční stezka s obřími kraslicemi

Od 30. března do 28. května , Hluboká nad Vltavou

Velikonoční svátky jsou již sice za námi, ale až do 28. května můžete společně s dětmi vrazit na velikonoční stezku lemovanou obřími kraslicemi. V místním infocentru si můžete vyzvednout mapku, na které je znázorněné umístění kraslic, za nimiž se můžete vydat. Čekají na vás desítky kraslic, které jsou ukryté na různých místech. Největším lákadlem je obří cca 700 kilogramů vážící kraslice, kterou pomalovali akademičtí malíři i děti z místní základní školy.

Pod hladinou

Od 19. února do 30. Června, Techmania Science Center Plzeň 

Jestliže přemýšlíte, kam celá rodina vyrazit na výlet, máme pro vás skvělý tip: vydejte se společně s dětmi na výstavu s názvem Pod hladinou, která se koná v plzeňském Techmania Science Center. Čeká zde na vás Čtrnáct interaktivních exponátů, které jsou umístěné ve velkých přepravních kontejnerech, kde každý může vidět a experimentovat s tím, jaké síly na moři působí, kde a jak vznikají a způsob, jímž ovlivnily námořní historii.